موج
کدخبر : ۴۰۷۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407546

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به شورای شهر پیشنهاد داد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با حضور در چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس به ریاست فاطمه جراره، طرح نامگذاری روز بندرعباس در تقویم فعالیت های استان را پیشنهاد داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا کمالی زرکانی در چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس شهرها را یک اکوسیستم پویا و زنده و بالنده دانست و گفت: خیلی از عوامل سخت افزاری و نرم افزاری در کنار هم قرار می گیرد تا یک شهر ایجاد شود اما آنچه به شهر روح و جان می دهد فرهنگ و هنر است.

وی به اهمیت فرهنگ در توسعه شهرها اشاره کرد و افزود: فرهنگ بستری را فراهم می کند که باعث قابلیت مضاعف می شود و رشد و توسعه ی شهرها را چندین برابر می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افتخار هرمزگان را به فرهنگ، هنر، آیین‌ها، آداب، رسوم، گویش ها، لباس و غیره دانست و اظهار داشت: لازم است در تمام مظاهر شهری بندرعباس شاخص ها و مظاهر فرهنگی دیده شود و یک شهر باید معرف آداب، رسوم و فرهنگ مردم آن شهر باشد.

کمالی زرکانی در ادامه به امکان همکاری های متقابل اشاره کرد و گفت: تبدیل بندرعباس به پایتخت کتاب،ایجاد پارک هنرمندان، گذر فرهنگی، احداث تئاتر شهر، فعال سازی قانونی فرهنگسراهای محلات، تسهیل پروانه ساخت ابنیه های فرهنگی وغیره از جمله مواری است که می تواند در توسعه فرهنگی شهر بندر عباس مورد مشارکت و همکاری قرار گیرد.

وی در ادامه به نامگذاری روز بندرعباس در تقویم رسمی اشاره کرد و بیان داشت: دو سال قبل در شورای فرهنگ عمومی استان، چهارم تا دهم اردیبهشت بعنوان هفته هرمزگان نامگذاری و اولین دوره آن نیز با حداکثر مشارکت دستگاها و نهادها و مردم برگزار شد و اولین روز از هفته هرمزگان که چهارم اردیبهشت می باشد بعنوان روز بندرعباس پیشنهاد می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها