موج
کدخبر : ۳۴۵۲۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345230

در راستای پرورش نیروی متخصص؛

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه صنعت و دانشگاه مکمل یکدیگرند، افزود: تعامل دانشگاه و ایزوایکو قطعا” می تواند نوید بخش دستاوردهای بزرگی در حوزه ی صنایع دریایی باشد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد کشور و هیات همراه به میزبانی مهندس حمید رضاییان اصل از مجوعه ایزوایکو بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید حمید رضاییان اصل مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، ضمن خیر مقدم، شکوفایی های صنعت دریایی طی چند سال اخیر را تشریح کرد و گفت: لازمه پیشرفت صنعت دریایی پرورش نیروی متخصص و ماهر است که بر مبنای تجربه ۹ ساله خود می‌گویم دانشگاه‌ها می توانند در این زمینه یاری دهنده باشند.

وی ادامه داد: این نیروها می‌توانند موانع علمی و صنعتی را با توانایی ‌های خود برطرف ساخته و چالش های پیش روی صنعت را تبدیل به فرصت و ثروت کنند.

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه صنعت و دانشگاه مکمل یکدیگرند، افزود: تعامل دانشگاه و ایزوایکو قطعا” می تواند نوید بخش دستاوردهای بزرگی در حوزه ی صنایع دریایی باشد و در نتیجه نه تنها در توسعه و دانش ارتقا خواهیم یافت بلکه در پیشرفت صنعت نیز سکاندار خواهیم بود.

در ادامه محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد کشور  طی سفر به استان هرمزگان و در بازدید از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) اظهار داشت: صنعت کشتی‌سازی و صنایع فراساحل یکی از نمونه های صنعت دانش بنیان در دنیا به شمار می رود و از این رو یکی از اهداف دانشگاه آزاد، برنامه ریزی در حوزه‌های مرتبط با علوم دریایی است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف جدی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه ریزی مرتبط با حوزه دریاست، ادامه داد: بنابراین ساختار خود را متناسب با نیاز صنعت ایجاد می‌کنیم و مسیر آموزش، پژوهش و فناوری را براساس نیازها تعیین می کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد سرای نوآوری صنایع دریایی و فراساحل با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سرا، جوانان می‌توانند در بخش های مختلف ناوبری و صنایع دریایی و فراساحل، در محیط عملی آموزش بینند.

وی در پایان با اشاره به اینکه علم و فناوری دریا در کشور مغفول مانده است، اضافه کرد: باید نیازها را شناسایی کنیم و در راستای توانمندی ها قدم برداریم چرا که صنعت و دانشگاه دو مقوله ی جدایی ناپذیرند که در کنار هم دستاوردهای خارق العاده ای را رقم خواهند زد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها