موج
کدخبر : ۳۴۲۸۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342865

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: در ارتفاعات استان در ساعات بعد از ظهر، رشد ابر، رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود و وقوع تگرگ و سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز دوم شهریور ماه، تحت تاثیر فعالیت سامانه مونسونی در دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، وزش بادهای نسبتاً شدید جنوب شرقی پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد، لذا توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری نمایند و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن سایر شناورها صورت پذیرد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: نوسانات سرعت باد بین 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع امواج دریا در محدوده دریایی استان، بیش از 1.5 متر پیش بینی می‌شود. 

عارفی عنوان کرد: در ارتفاعات استان در ساعات بعد از ظهر، رشد ابر، رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود و وقوع تگرگ و سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی دور از انتظار نخواهد بود.

وی عنوان کرد: این شرایط جوی و دریایی به تناوب تا روز سه شنبه، چهارم شهریورماه در منطقه حاکم خواهد بود.

عارفی در پایان اضافه کرد: از نظر دمایی ضمن بالا بودن رطوبت نسبی، نوسانات دمایی تغییرات چندانی نخواهد داشت، لکن پایان هفته افزایش دما پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها