موج
کدخبر : ۳۴۰۶۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340679

همزمان با دهه ولایت؛

مدیرکل بهزیستی هرمزگان گفت: همزمان با دهه ولایت، موسسه آموزشی و پژوهشی دریای مهارت نیک در بندرعباس افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، غلامحسین رنجبر مدیرکل بهزیستی هرمزگان در جریان برگزاری این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید غدیرخم اظهار کرد:  موسسات آموزشی، پژوهشی ظرفیت و پتانسیل خوب و مناسبی برای  برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در راستای فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان بهزیستی به شمار می‌روند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود افزود: موسسات شرکای اجتماعی و بازوان توانمند و همیشه همراه  سازمان بهزیستی محسوب می شوند.

وی  اضافه کرد: در حال حاضر سازمان بهزیستی بیش از ۱۰۰ فعالیت را در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد که هرکدام از این طرح‌ها و برنامه‌ها در جایگاه خویش  حائز اهمیت هستند.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان اضافه کرد: امروز جای بسی خرسندی است که موسسات و گروههای مردم نهاد  دوشا دوش سازمان بهزیستی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و نیز ارائه خدمات عام المنفعه  به گروه‌های مختلف جامعه هدف و عموم مردم فعالیت می نمایند.

غلامحسین رنجبر اذعان داشت: برای  پیشبرد اهداف عالیه سازمان بهزیستی باید تعامل و ارتباط سازنده و کارآمدی بین موسسات دارای مجوز فعالیت با سازمان بهزیستی بر قرار باشد .

مدیر کل بهزیستی هرمزگان گفت: یکی از مهمترین آموزشها ،برگزاری آموزش مهارت‌پیش از ازدواج ویژه سربازان است  تا با  فراگیری این مهارت‌ها بتوانند در آینده با  آمادگی کامل  جهت تشکیل زندگی مشترک اقدام کنند تا آسیب کمتری متوجه خودشان  و جامعه شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر اراد نیز که در حاشیه آیین افتتاح این موسسه حضور داشت و مدیر کل بهزیستی هرمزگان را همراهی نمود در  تکمیل سخنان غلامحسین  رنجبر گفت :  راه‌اندازی و تاسیس چنین مراکزی نیاز روز جامعه کنونی است و جای امیدواری است که سازمان بهزیستی در این مسیر پیشگام می باشد.

وی اظهار داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبب ارتقا سطح آگاهی و دانش عمومی می گردد.و ما را در رسیدن به سمت جامعه ای سالم وآ گاه یاری می نماید.

 گفتنی است؛ در حال حاضر تعداد ۶۸ موسسه  فعال مرتبط با فعالیت‌های حوزه  اجتماعی و پیشگیری در استان فعال  و مشغول به ارائه خدمات به جامعه هدف و عموم مردم هستند.

وی یادآور می شود موسسه آموزشی پژوهشی دریای مهارت نیک به صورت عام المنفعه فعالیت می کند و بر اساس نیازهای فرهنگی بنا شده است.

این موسسه آمادگی برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت خانواده روابط اجتماعی، آموزش پیشگیری از اعتیاد، آموزش مهارت های زندگی، آموزش پیش از ازدواج و غیره را دارا می باشد و از سال ۱۳۹۸ تاسیس شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها