موج
کدخبر : ۳۳۷۴۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337462

مقام معظم رهبری در خلال ارتباط تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس، اقدامات ابرپالایشگاه خلیج فارس را نشان دهنده بنیه قوی کشور دانست و آن را تحسین کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن بین توصیه‌هایی کارگشا، به تمجدید از زیرساخت‌های کشور از جمله ابرپالایشگاه ستاره خلیج فارس پرداختند.

ایشان بیان داشتند: بعضی از این ظرفیت ها طبیعی است، بعضی انسانی است. لذا می‌بینید به خاطر همین ظرفیت ها است که در دوران سخت‌ترین تحریم‌ها و فشارهای همه‌جانبه‌ای که علیه کشور در زمینه‌ی اقتصاد به وجود می‌آید، کشور توانسته چند هزار شرکت دانش‌بنیان به وجود بیاورد.

رهبر معظم انقلاب به صدها طرح زیربنایی ایجاد شده در زمان تحریم اشاره کردند و افزودند: در همین دوران تحریم و با وجود کاهش درآمد نفت، کار بزرگی مثل ایجاد پالایشگاهِ ستاره‌ی خلیج فارس را انجام بدهد؛ یک حرکت به این بزرگی، و کارهای فراوان که در زمینه‌ی مسائل نیرو، آب و برق انجام گرفته؛ افتتاح‌های فراوانی دارد انجام می‌گیرد که شما می‌بینید اینها را؛ اینها واقعی است، اینها وجود دارد، دارد کار انجام می گیرد.

ایشان فرمودند: در زمینه‌ی صنایع نظامی، کارهای حیرت‌انگیز انجام می‌گیرد، در زمینه‌ی مسائل فضایی هم همین ‌جور. دشمنان ما، مخالفین ما، همان کسانی که این تحریم ها را تحمیل کرده‌اند و امیدوار بودند که ایران را به خاطر این تحریم‌ها به زانو دربیاورند، همان‌ها دارند اقرار می‌کنند، اعتراف می‌کنند که نتوانسته‌اند و کشور سر پای خودش ایستاده؛ این نشان‌دهنده‌ی این است که بنیه‌ی‌ کشور خیلی قوی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها