موج
کدخبر : ۳۲۵۴۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325458

محمد رضا صفا خبرداد؛

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، از کمک 17 میلیارد ریالى فعالان اقتصادی هرمزگان به مراکز درمانی استان جهت مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا صفا رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، در این رابطه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور فعالان اقتصادی استان هرمزگان  سهم قابل توجهی در مهار این ویروس با تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی به خود اختصاص داده اند.

صفا بیان داشت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، با مشارکت و همراهی مسئولانه جمعی از فعالان اقتصادی و خیران، مجموعه ‌ای از تجهیزات و امکانات پزشکی را به ارزش 17 میلیارد ریال، به مراکز درمانی استان جهت مقابله با ویروس کرونا اهدا کرد.

*حمایت فعالان اقتصادی تا مهارکامل کرونا ادامه دارد

وی افزود: فعالان اقتصادی استان هرمزگان به عنوان سربازان اقتصادی از ابتدای شیوع این بیماری در استان کادر درمان را با حمایت های خود تنها نگذاشتند و این حمایت ها تا مهار کامل این ویروس ادامه خواهد یافت.

به گفته این مقام مسئول؛ این کمک ها که در چندین مرحله انجام شده، شامل شیلد محافظ صورت، دستکش، عینک یک بار مصرف و لباس یک بار مصرف بوده است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس ادامه داد: اهدا سه دستگاه ونتیلاتور تنفسی توسط بازرگانان لنگه و قشم، تامین 497 لباس مخصوص اتاق عمل، 360 دستگاه عینک محافظ، 11 دستگاه تست اکسیژن خون، 43 دستگاه تب سنج گویا، پنج هزار متر پارچه جهت تولید ماسک و مایع ژل های ضدعفونی کننده خارجی نیز، بخشی از کمک های فعالان اقتصادی استان برای تامین نیاز کادر درمانی استان بوده است.

وی در پایان افزود؛ بخش دیگر این  کمک ها در قالب کمپین نفس که در بیمارستان های قشم، لنگه، بندرعباس، میناب و جاسک توزیع شده شامل، 25 عدد ترمومتر، پنج عدد اکسی متر، 2580 عدد ماسک N95 و 2500 جفت دستکش معاینه بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها