موج
کدخبر : ۳۲۱۶۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321672

محمود حسین پور خبر داد؛

رئیس واحد اهدای عضو استان هرمزگان، از انجام دو عمل جراحی (برداشت اعضاء جهت پیوند) در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمود حسین پور رئیس واحد اهدای عضو استان هرمزگان، در گفتگو با خبرنگار موج، در تشریح این خبر،  گفت:  اعضاء دو جان آفرین؛ غلامرضا رمضانی، ۶۹ ساله بازنشسته شرکت آب منطقه‌ای و مصطفی خدمتیان ۳۸ ساله، که هر دو  بر اثر تصادف در بخش ICU بیمارستان شهید محمدی بستری بودند؛ بعد از برداشت، جهت پیوند به بیماران نیازمند عضو ارسال شد.

حسین پور افزود: بعد از تایید مرگ مغزی این دو جان آفرین، توسط تیم تایید، متشکل از چهار متخصص بیهوشی و مغز و اعصاب به همراه پزشک معالج، و اخذ رضایت مبنی بر اهداء عضو توسط کارشناسان واحد، کبد غلامرضا رمضانی و کبد و دو کلیه مصطفی خدمتییان جهت پیوند، توسط جراح برداشته و به بیمارستان پیوند شیراز ارسال شد.

رئیس واحد اهدای عضو استان هرمزگان ، ضمن تقدیر از این دو خانواده فهیم و ایثارگر گفت: اعضای خانواده این دو جان آفرین، به مصداق  آیه ۳۲ سوره شریفه مائده، با رضایت مبنی بر اهداء اعضای عزیزانشان، به ۴ انسان نیازمند عضو پیوندی، که زندگی آن ها با درد و رنج عجین شده بود؛ حیاتی دوباره بخشیدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها