موج
کدخبر : ۳۱۷۵۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317569

سرهنگ علی اصغر افتخاری؛

رئیس پلیس فتا هرمزگان از شناسایی عامل برداشت اینترنتی غیر مجاز برای پرداخت های درون برنامه ای بازی کلش از طریق کافه بازار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ علی اصغر افتخاری رئیس پلیس فتا استان هرمزگان، در تشریح این خبر گفت: با مراجعه خانمی متاهل و ارائه مرجوعه قضایی، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان، بیان داشت: در سه مرحله مبالغی از حساب کارت بانکی شاکیه برداشت می می شود که بر اساس پرینت صورت حساب بانکی مشخص شد برداشت ها در قالب خرید های اینترنتی از طریق شخص ناشناس صورت گرفته است.

وی ادامه داد: طی گزارشات ارسالی و بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس، به معاون دادستان و اجرای دستورات قضایی، سرانجام جرم برای فرزند مذکر شاکیه محرز می شود و خانم مذکور ضمن انصراف قطعی از شکایت درخواست می کند که پرونده مختومه شود.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان بیان داشت: فرزند شاکیه به خاطر اعتیاد به بازی کلش آف کلنز، اقدام به دریافت کد تأییدیه بر اساس سیم کارت مادرش و همچنین خرید مستقیم بسته های مجازی الماس از طریق شناسه های کارت بانکی وی می کرده است .

سرهنگ علی اصغر افتخاری گفت: گرایش بیش از حد نوجوانان به بازی های استراتژی و آنلاین مانند بازی کلش آف کلنز باعث پیدایش هیجانات کاذب برای طی مراحل بالاتر از طریق خرید بسته های الماس مجازی می باشد که برخی از نوجوانان به صورت پنهانی از شناسه های کارت بانکی والدین برای واریز پول و دریافت این بسته ها بهره می گیرند که منجر به شکایت قضایی والدین بی خبر می شود.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا می باشد، ادامه داد: شایسته است والدین نسبت به فرزندان خود، اقدامات نظارتی و مراقبتی کافی داشته باشند تا این مشکلات در آینده گریبان گیر آنها نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها