موج
کدخبر : ۳۱۷۰۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317071

شیخ محمدصدیق بهجت:

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه گفت: وحدت و یکپارچگی مردم و مبارزات سیاسی آنها و داشتن رهبری بی نظیر بود که به نیروی قدرتمندی برای سرنگونی رژیم پهلوی تبدیل شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  شیخ محمدصدیق بهجت امام جمعه اهل سنت بندرلنگه به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن سال 1357 اشاره کرد و گفت: این پیروزی مدیون سه عامل از جمله باورهای دینی واعتقادات مذهبی مردم ایران، وحدت ویکپارچگی مردم ومبارزات سیاسی آن ها و داشتن رهبری قاطع وبی نظیر بود که به نیروی قدرتمندی برای سرنگونی رژیم پهلوی تبدیل شد.

امام جمعه ی اهل سنت بندرلنگه در ادامه افزود: این سه عامل ماهیت واقعی و عنصرتشکیل دهنده جنبش اسلامی مردم ایران را روشن ساخت که از میان این سه عامل فوق، رهبری امام خمینی (ره) نقش بسزا و فوق العاده ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

شایان ذکر است؛ پیروزی حق علیه دستگاه پهلوی، از خرداد سال ۱۳۴۲ تا انقلاب ۱۳۵۷ مبارزات جوانان انقلابی ادامه داشت.

 وی با اشاره به اینکه وحدت عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود، اضافه کرد: دوران تبعید امام خمینی (ره) در ترکیه، عراق وفرانسه و ورود ایشان در 12 بهمن سال 57 به ایران  برای انقلاب سرنوشت ساز بود و در این برهه زمانی امام راحل شیوه مبارزه سیاسی را به نمایش گذاشت و انقلاب اسلامی به بارنشست.

خطیب نمازجمعه اهل سنت بندرلنگه در ادامه به ویروس خطرناک کرونا که مردم چین به دام آن گرفتار شده اند  اشاره کرد و گفت: کشورهای غیر مسلمان از دین مبین اسلام درس بگیرند و بهداشت را سر لوحه امورات زندگی روزمره خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های دین مبین اسلام تاکید بر نظافت و پاکیزگی است، افزود: رعایت بهداشت و شستن دست و صورت از واجبات دین مبین اسلام است و اگر کشورهای غیرمسلمان به نظافت و بهداشت اهمیت می دادند امروز این کشورها دچار  ویروس کرونا نمی شدند.

وی  گفت: ایران اسلامی پیشرفت زیادی در تمام عرصه ها داشته است و اکنون در جایگاهی است که به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ است نزدیک شده است.

امام جمعه ی اهل سنت بندرلنگه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به‌ رغم همه‌ی این مشکلات طاقت‌فرسا، جمهوری اسلامی روز به روز گام های بلندتر و استوارتری به جلو برداشت، ادامه داد: این چهل سال، شاهد جهادهای بزرگ و افتخارات درخشان و پیشرفت های شگفت‌آور در ایران اسلامی بوده ایم و امید داریم ایران را به عزّت و پیشرفت در همه‌ی عرصه‌ها برسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها