موج
کدخبر : ۳۱۶۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316535

تا 6 ماه آینده؛

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: باقاطعیت می‌گویم‌ که حداقل تا 6 ماه آینده هیچ مشکلی در تامین دارو و تجهیزات اتاق عمل و پزشکی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج همزگان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاح ساختمان جدید دانشکده پرستاری و مامایی هرمزگان اظهار کرد: همه به اهمیت بخش سلامت و درمان واقفیم و می‌دانیم انتخاب مسئول برای این‌بخش چقدر حساس و سخت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: در هرمزگان نیروهای جهادی زیادی مشغول به خدمت هستند که بارها خدا را به خاطر وجود چنین افرادی سپاس گفته‌ام.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: کاستی‌هایی در کشور وجود دارد و مردم از وجود چنین مشکلاتی گله می‌کنند که حق هم دارند اما باید بدانند که ما تمام تلاش خود را برای کم کردن مشکلات انجام‌ می‌دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: باقاطعیت می‌گویم‌که حداقل تا شش ماه آینده هیچ مشکلی در تامین دارو و تجهیزات اتاق عمل و پزشکی نخواهیم داشت.

نمکی بیان داشت: ما نمی‌خواهیم شرمسار مردم باشیم،آنچه انجام ‌داده‌ایم و یا انجام خواهیم داد همه از برکت خون شهداست.

وی بابیان اینکه امروز ۶۶دانشگاه علوم پزشکی مقتدر در کشور داریم، اظهار کرد: در گذشته پزشک حاذق ایرانی به خصوص در استان هرمزگان و استان‌های جنوبی نبود درحالی که امروز می‌بینید که چه پیشرفت‌هایی در این عرصه داشته‌ایم.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: آنفولانزای سختی که در کشور شیوع پیدا کرد را مهار کردیم و این تجربه‌ای است که انقلاب به ما آموخت.

نمکی با ذکر این نکته که باید شیوه‌ی زندگی‌مردم‌را تغییر دهیم ادامه داد: پرستاران ما باید مولفه‌های اجتماعی آشنا و با افراد حاضر در جامعه پیوند داشته باشد.

وی تصریح کرد: پرستاری در منزل از دیگر خدماتی است که به دنبال رواج آن هستیم چرا که حضور افراد در بخش‌های مختلف بیمارستانی باعث افزایش بیماری‌ها خواهد شد.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: کاهش آهنگ رشد جمعیت در کشور نگران کننده‌است که باید نسبت به شرایط فرزندآوری و مراقبت از زنان باردار اقدامات ویژه‌ای انجام‌شود.

نمکی ارتقا مراکز ناباروری از دیگر موضوعات در دست اقدام خواند و تشریح کرد: ما نیازمند نیروهای چندوجهی و چند ظرفیتی در بخش سلامت هستیم و باید روی مهارت‌آموزی بیشتر کار کنیم.

وی گفت: باقاطعیت می‌گویم‌که حداقل تا شش ماه آینده هیچ مشکلی در تامین دارو و تجهیزات اتاق عمل و پزشکی نخواهیم داشت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اضافه کرد: هیچ‌مورد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا تا این لحظه در کشور مشاهده نشده است.

 نمکی ادامه داد:در مواردی که  مشکوک هم بوده‌ایم مشکل خاصی وجود نداشته‌ افراد و افراد پس از معاینه‌های لازم از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی با بیان این که این ویروس با ویروس آنفلوآنزایی که در هفته‌های پیشین در کشور شیوع پیدا کرده بود ماهیتی متفاوت دارد، گفت:با این حال بهتر است مردم اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها