English

تحول در تولید خدمت رویکرد بخش حمل و‌نقل جاده‌ای در سال جاری است

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: پیرو نامگذاری سال ۱۴۰۳ توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید با مشارکت مردم، امسال باید شاهد تحول در تولید خدمت در حوزه صنعت حمل و نقل جاده‌ای باشیم.

تحول در تولید خدمت رویکرد بخش حمل و‌نقل جاده‌ای در سال جاری است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از راهداری، حمیدرضا شهرکی در نشست هم اندیشی یا فعالان صنعت حمل و نقل استان اصفهان اظهار کرد: صنعت حمل و نقل مسافر در کشور با وجود داشتن ظرفیت‌های مناسب از حمل و نقل بین المللی غفلت کرده و به حمل و نقل داخلی بسنده کرده است.

وی با تاکید بر این که این روند باید در سال جدید تغییر کند، بر احیاء حوزه بین المللی حمل و نقل مسافری تاکید کرد.

شهرکی توفیقات حمل و نقل کالا در کشور را به دلیل برقراری ارتباط عمیق در حوزه لجستیک حمل و نقل بین‌المللی ذکر کرد.

معاون حمل و نقل جاده‌ای گفت: برای داده کاوی و اخذ تصمیم های صحیح در حوزه حمل و نقل مسافر ما نیازمند تکمیل بانک اطلاعاتی دقیق و جامع هستیم.

وی با اشاره به ضرورت احیاء جایگاه رانندگان و هویت بخشی به این شغل شریف در اذهان مردم گفت: در حال حاضر بیش از ۳۲۰ راننده خانم در بخش حمل و نقل عمومی مسافر کشور فعال هستند، فعالیت بانوان در این رشته تخصصی و مهارتی حکایت از امنیت بالای این شغل و جایگاه والای آن دارد.

شهرکی پرورش رانندگان متخصص برای توسعه صنعت مسافر کشور را ضروری عنوان کرد و گفت: رانندگان ایمن و امین، افتخار ایران زمین هستند.

معاون حمل و نقل کشور خواستار همدلی خانواده بزرگ صنعت حمل و نقل مسافر کشور با حضور مستقیم بالغ بر هشتصد هزار فعال و سرمایه گذار برای احداث شرکت تعاونی تامین نیاز شد و اظهار کرد: این تعاونی تامین نیاز می تواند در حل مشکلات صنعت حمل و نقل به عنوان یکی از بخش های با نیازهای مصرف در حوزه کالا و خدمات تاثیر به سزایی داشته باشد.

وی یکی از مهمترین اقدامات برای پویایی صنعت حمل و نقل مسافر کشور را افزایش بهره وری با استفاده ظرفیت های فناوری های نوین و دانش روز عنوان کرد و گفت: به ویژه در حوزه کاهش هزینه ها در راستای تحقق ارتقا بهره وری راهکاری است که اغلب بنگاههای تولید خدمات در کشورهای پیشرفته از آن بهره می گیرند.

وی همچنین ایجاد درآمد جانبی در حوزه تولید خدمات حمل و نقل را یکی از موضوعات مهم در افزایش درآمد و اقتصادی شدن بخش برشمرد و گفت: ما نیازمند اصلاح بسیاری از رویه های موجود در کشور هستیم.

معاون حمل و نقل کشور با اشاره به حماسه بزرگ اربعین حسینی که بخش زیادی از زحمات آن بر عهده فعالان حمل و نقل مسافر کشوراست، خاطرنشان کرد: وسعت پروژه حمل در یک بازه زمانی محدود بر اساس معیار نفر کیلومتر حمل در تمام دنیا بی نظیر است و باید این پروژه حمل و نقل ثبت ملی و در نهایت ثبت جهانی آن انجام گرفته تا برگ زرینی به افتخارات جهانی و ملی صنعت حمل و نقل مسافر بیفزاید.

مدیرکل دفتر مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این نشست اظهار کرد:همایش اربعین در دنیا بی نظیر است و جابجایی این میزان مسافر و زائر با این بضاعت مشخص و در این زمان اقدامی بزرگ است.

داریوش باقرجوان گفت: صنعت حمل و نقل مسافر در استان اصفهان بر روی کل صنعت حمل و نقل کشور موثر است و نقش بی نظیری در تسهیل خدمت رسانی به مردم ایفا می کند.

وی با اشاره به حجم مشکلاتی که امروزه صنعت حمل و نقل مسافر با آن روبروست، گفت: صنعت حمل و نقل مسافر امروز در نقطه عطف خود قرار دارد و درصورت ایجاد تغییرات مثبت و افزایش بهره وری می‌تواند مسیر تعالی خود را تسریع کند.

حجت‌الاسلام ناصری مشاور ریاست سازمان در امور فرهنگی و اجتماعی و رئیس ستاد اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز با بیان این که رانندگان حافظ جان و‌مال و ناموس مردم هستند، تصریح کرد: باوجود همه مشکلات در صنعت حمل‌ونقل مسافر، تلاش شما برای خدمت‌رسانی به ملت ایران ارزش بالایی دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در بخش رانندگان مسافری، نیاز است مرام، هویت و مردانگی این صنف بازشناسی شود و در این زمینه برنامه‌ها و همایش‌های فرهنگی درحال برنامه‌ریزی است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه