English

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی:

طرح هشت هزار واحدی اراک مشکل اعتباری ندارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: طرح هشت هزار واحدی اراک مشکل اعتباری ندارد.

طرح هشت هزار واحدی اراک مشکل اعتباری ندارد
به گزارش خبرگزاری موج مرکزی

،«علی‌اکبر اسدی» در بازدید از پروژه‌های طرح اقدام ملی اراک افزود: منابع مالی مورد نیاز این طرح باید هم از سوی متقاضیان و هم از سوی بانک‌های عامل به هنگام و بدون تاخیر تامین شود.

وی ادامه داد: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان و بهترین موقعیت برای فعالیت‌های ساختمانی باید تمام عوامل مربوط به طرح هشت هزار و 112 واحدی برای تکمیل این طرح بسیج شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: نشست قرارگاه مسکن استان از این پس هر هفته یکبار برگزار و تمامی مسائل و مشکلات مربوط به این طرح بررسی و تصمیمات کارگشا اتخاذ می‌شود.

اسدی اظهار کرد: انتظار است پیمانکاران براساس برنامه زمانبندی امور مربوط به این طرح‌ را پیش ببرند و اگر در طول کار عدم توانایی آنها اثبات شود، طرح از آنان پس گرفته می‌شود و به شرکت پیمانکار توانمندتری واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: هر هفته به همراه مدیرکل و معاونان اداره کل راه و شهرسازی استان، مشاوران و مدیران شرکت‌های پیمانکاری از روند ساخت و ساز طرح بازدید می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه کم‌کاری برخورد جدی صورت می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی هم گفت: طرح هشت هزار و ۱۱۲ واحد اراک مشکلی برای تامین اعتبار ندارد و در ۲ هفته گذشته ۳۰۰ میلیارد ریال به پروژه تزریق شده اما در برخی از بلوک‌ها هنوز نقشه نهایی ارائه نشده تا عملیات آرماتوربندی انجام شود که نیاز به بررسی دارد.

«عباس یوسف‌زاده» افزود: متقاضیان از روند کُند پروژه در سه سال گذشته ناراضی هستند و باید این عقب‌ماندگی جبران شود.

وی تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان با هیچ شرکت پیمانکاری شوخی ندارد و پیشرفت فیزیکی در طرح‌ها نیازمند منابع مالی نیست و تذکر جدی به شرکت‌های کم کار داده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی درباره انجام کیفی کار نیز گفت: نباید سرعت انجام کار، منجر به کم‌توجهی در کیفیت شود زیرا نظارت جدی در طرح‌ها بدون اغماض اعمال می‌شود.

یوسف‌زاده افزود: ضروری است تا پیمانکاران از حداکثر ظرفیت نیروی کار در ساخت و ساز طرح‌های ساختمانی استفاده کنند تا عقب‌ماندگی گذشته جبران شود.

وی بیان کرد: این فصل بهترین زمان برای فعالیت کارگاه است و نباید این روزهای طلایی از دست برود و به فصل سرد رسید که امکان ساخت و ساز به خاطر سردی هوا ممکن نیست.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه