English

رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی خبر داد؛

جذب ۱۰ هزار مربی ورزش در آموزش و پرورش کشور

رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی گفت: ۱۰ هزار مربی متخصص ورزشی جذب آموزش و پرورش شده‌اند که در سال تحصیلی جدید(۱۴۰۴-۱۴۰۳) فعالیت آموزشی خود را آغاز می‌کنند.

جذب ۱۰ هزار مربی ورزش در آموزش و پرورش کشور
به گزارش خبرگزاری موج مرکزی

، « حسین بابویی» در حاشیه مجمع انتخابی رییس هیات ورزش دانش‌آموزی استان مرکزی در اراک افزود: این تعداد مربی ورزشی در آزمون مربوطه شرکت کرده و اکنون آماده هستند تا با آغاز سال تحصیلی از مهرماه فعالیت آموزشی خود را شروع کنند.

وی بیان کرد:۳۳ هزار مربی ورزشی هم‌اکنون در کشور فعالیت دارند و ۱۹ هزار نفر نیز در این رشته کمبود وجود دارد که با جذب ۱۰ هزار نفر مربی ورزش، بخش بزرگی از نیاز مدارس رفع می‌شود.

رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در ادامه گفت: ۱۸ میلیون دانش‌آموز در ۱۲۰ هزار مدرسه به تحصیل اشتغال دارند که باید با برگزاری رقابت‌های ورزشی، عامل ایجاد انگیزه برای حضور دانش‌آموزان در عرصه‌های ورزشی فراهم شود.

بابویی افزود: اگر رشته‌های ورزشی حذف و یا تضعیف شوند عامل انگیزه از دانش‌آموزان گرفته می‌شود که این مهم به فرایند تحصیل آسیب وارد می‌کند.

وی بیان کرد: ۶ میلیون دانش‌آموز کشور سال گذشته در ۳۵ رشته ورزشی در قالب جشنواره و رقابت‌های ورزشی فعالیت داشتند که منجر به قهرمانی جهان توسط تیم والیبال، بسکتبال و دو میدانی دانش‌آموزی شد.

رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی گفت: آموزش و پرورش به دنبال تربیت و پرورش دانش‌آموزان، طبق سند تحول است.

بابویی افزود: دانش‌آموزان با ورود به فضای ورزشی، سطح سلامت جسمی آنان افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه، اجتماعی شدن، اعتماد به نفس و ارتباط با همسالان نیز در آنان تقویت می‌شود.

وی بیان کرد: هیات‌های ورزش دانش‌آموزی به دنبال، تربیت دانش‌آموزان از مسیر ورزش هستند تا نهاد تعلیم و تربیت با ابزاری به نام ورزش شکل گیرد.

رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی به استعدادیابی رشته‌های ورزشی در مدارس آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: گسترده کار هیات‌های ورزشی این الزام را فراهم می‌کند تا استعدادیابی انجام شود، زیرا قدم اول بسیاری از رشته‌های ورزشی در مدارس برداشته شده است.

بابویی افزود: تقویت معلم ورزش کمک می‌کند تا رویدادهای ورزشی مشترک با هیات‌های ورزشی انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی هم در این نشست گفت: اگر زنجیره ورزش در کشور تشکیل شود در حوزه مربی و در حوزه امکانات و تجهیزات، کمبودی احساس نخواهد شد.

«مسعود پیرایش» افزود: آموزش و پرورش، پایه کشور در استعدادیابی است که هدایت دانش آموزان را برعهده دارد.

وی بیان کرد: استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های مختلف ورزشی دارد و اداره کل ورزش و جوانان استان، برای هم‌افزایی و توسعه ورزش، آماده همکاری با آموزش و پرورش است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه