English

نماینده مردم اراک در مجلس:

حداکثر تا سه هفته آینده سوخت مازوت نیروگاه شازند قطع خواهد شد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مذاکراتی که با وزیر نفت انجام شده استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند حداکثر تا سه هفته آینده قطع خواهد شد.

حداکثر تا سه هفته آینده سوخت مازوت نیروگاه شازند قطع خواهد شد
به گزارش خبرگزاری موج مرکزی

، «علی‌اکبر کریمی» روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: در دیداری که با وزیر نفت صورت گرفت به رفتار تبعیض نسبت به مردم با اراک، روستاهای منطقه و شازند در استفاده از سوخت مازوت اشاره شد.

وی ادامه داد: گلایه‌مندی که نیروگاه‌های استان تهران و مناطق دیگر از سوخت گاز استفاده می‌کنند اما نیروگاه شازند مازوت می‌سوزاند، مطرح شد و به واقع این انصاف نیست که آلودگی در این سطح تنها گریبان مردم اراک را بگیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر نفت در این دیدار به این نکته پرداختند که در دیگر مناطق کشور نیز به حد ضرورت از سوخت مازوت استفاده می‌شود و وضعیت توزیع سوخت گاز و مازوت را که در کمیته‌ای سه جانبه با حضور وزرای نفت و نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست مورد بررسی قرار می‌گیرد را تشریح کرد.

کریمی عنوان کرد: در ادامه تشریح وضعیت اراک به تعداد ۱۱۴ روز آلودگی این شهر اشاره شد و طبق گفته وزیر نفت، پیشنهاد توقف خط تولید سه واحد از نیروگاه که از سوخت مازوت استفاده می‌شود برای چند هفته باقی مانده از سال به وزارت نیرو و نیز قطع سوخت مازوت در هفته‌های آینده ارایه شد.

وی گفت: طبق قول‌های داده شده از سوی وزارت نیرو با توجه به گرمی هوا حداکثر تا سه هفته آینده استفاده از این سوخت حذف می‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: وزیر نفت همچنین به موضوع مهم فیلتراسیون و استفاده از سوخت ترکیبی در نیروگاه شازند به عنوان راهکار بلند مدت تاکید کرد که این مورد به عنوان پیشنهاد به وزارت نیرو ارایه شده است.

کریمی تاکید کرد: مطالبه هوای پاک مردم اراک با تمام توان پیگیری می‌شود و امید است که مجموع پیگیری‌ها و اقدامات، اثربخش واقع شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه