موج
کدخبر : ۳۷۸۱۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378143

محمدرضا صباغیان؛

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون گریزی در بالاترین سطح دولت هم وجود دارد نه تنها دولت بلکه همه جامعه پایبند به قانون نیستند، برای کاندیداتوری ریاست جمهوری ثبت نام می کنم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری آنلاین گفت: محور نبودن قانون و اعمال سلیقه و اعمال نفوذ موجب شده تا به عنوان مثال در استان یزد در یک شهر چندین کارخانه تاسیس شود و در برخی از شهرهای دیگر یک کارخانه هم نباشد یا مثلا پنج شهرستان فقط یک نماینده در مجلس داشته باشد.

صباغیان بافقی گفت: اگر بخواهیم از مشکلات اقتصادی و معیشتی و سایر موارد عبور کنیم و شاهد حل نیازها و پاسخگویی به مطالبات مردم باشیم همه افراد و مسئولان باید فقط در مسیر حاکمیت قانون تلاش کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی از ثبت‌نام خود در انتخابات ریاست جمهوری طی چند روز آینده خبر داد و گفت: نظام جمهوری اسلامی از نظر استقلال سیاسی و  پیشرفت‌های نظامی جایگاه رفیعی در دنیا و منطقه دارد اما در حوزه اجرای عدالت مشکلاتی داریم و همه دولت‌های پس از انقلاب در حوزه عدالت نتوانسته‌اند آنگونه عمل کنند که فاصله طبقاتی کم و مشکلات معیشت مردم رفع شود.

صباغیان بافقی در اشاره به مذاکرات وین، قانون راهبردی لغو تحریم‌ها که توسط مجلس تصویب شد، را بیان کرد و افزود: این قانون بسیار خوب است و موجب شد تا دولت در دور جدید مذاکرات ابزار چانه‌زنی در اختیار داشته باشد و همین مسئله باعث شده تا طرف مقابل امتیازاتی بدهد و  دولت باید از اصول انقلاب و منافع مردم در مذاکرات دفاع کند.

نماینده پنج شهرستان استان یزد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مشکل اساسی این است که قانون گریزی در سطح مسئولین و صاحب منصبان مشاهده می‌شود بنابراین طرح‌ها و برنامه‌ها به موفقیت نمی‌رسد، کشورهای پیشرفته دنیا را اگر بررسی کنید ملاک و معیارشان قانون بوده است، مقررات حاکم است و همه در چارچوب قانون عمل کردند که به موفقیت رسیدند در کشور ما یک نفر بخواهد مجوز کار بگیرد حتما باید به یک نماینده متوسل شود.

وی با بیان اینکه به جهت بررسی نظارت بر صلاحیت کاندیداهای شوراها به استان یزد آمدم اظهار داشت: روز پنجشنبه برای ثبت‌نام و نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری اقدام خواهم کرد، اگر تایید صلاحیت شدم در خدمت مردم هستم و اگر هم تایید نشدم مثل یک شهروند عادی در انتخابات شرکت خواهم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها