موج
کدخبر : ۳۶۱۵۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361527

سارا فلاحی؛

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی طی سئوالی از وزیر نفت مبنی بر اینکه چرا مردم ایلام هیچ نقشی در مدیریت ثروت خود ندارند، گفت: بیش از ۹۰ درصد ذخائر نفت و گاز غرب کشور در استان ایلام است اما متأسفانه شرکت نفت و گاز در این استان تشکیل نمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سارا فلاحی با طرح سئوالی از وزیر نفت خواسته که به مطالبات مردم ایلام جامع عمل بپوشاند و افزود: چرا علیرغم این که در صنعت نفت و پتروشیمی مدیران و متخصصین توانمند ایلامی وجود دارد همچنان این حوزه در اختیار مدیران و نیروهای غیر بومی است؟

متن سئوال سارا فلاحی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نفت:

تبعیض و بی عدالتی نافی اصول متقن و مبرهن قانون اساسی است. مع الاسف در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، این تبعیض و بی عدالتی علیه استان ایلام، واضح و غیرقابل انکار است. بیش از ۹۰ درصد نفت و گاز غرب کشور در ایلام است اما مدیریت این ذخایر ذیل نظر شرکت نفت و گاز غرب کشور است که مدیریت این حوزه، استخدامی ها، پول،سرمایه در گردش و تمام مزایای آن در اختیار شرکت مذکور است و مردم استان ایلام هیچ نقشی در مدیریت ثروت خود ندارند.

در حالی که سهم استان ایلام از نفت و گاز غرب کشور در حدی است که می توان به واسطه این سهم عظیم شرکت مستقل نفت و گاز ایلام را تشکیل داد و با این کار هم مطالبه برحق مردم ایلام را عملیاتی نمود و هم از اجحاف بیشتر در حق نیروهای بومی جلوگیری کرد.

از طرف دیگر بر خلاف ماده ۴۷قانون برنامه ششم توسعه که بر استفاده از نیروها و پیمانکاران بومی در حوزه نفت و گاز توسط دولت تاکید دارد در صنعت نفت و پتروشیمی علی رغم وجود نیروهای توانمند بومی استان، از مدیران غیر بومی استفاده می شود و این غیر بومی گزینی همواره حامل بحران های اجتماعی بوده است.

شایان ذکر است وزیر نفت روز سه شنبه  ۲۳ دی ماه سال جاری در کمیسیون انرژی به سوال نماینده ایلام پاسخ می دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها