English

مدیرعامل آبفا مازندران خبر داد؛

آبرسانی به ۱۵۴ روستای فاقد آب مازندران در دولت سیزدهم

مدیرعامل آبفا مازندران گفت : ۱۵۴ روستای فاقد آب با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر با استفاده از ظرفیت های اعتباری قانونی، خیّرین و... طی فعالیت دولت سیزدهم در استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

آبرسانی به ۱۵۴ روستای فاقد آب مازندران در دولت سیزدهم
به گزارش خبرگزاری موج مازندران

، بهزاد برارزاده با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور فقید دولت سیزدهم به عملکرد شرکت آب و فاضلاب مازندران طی ۳ سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: طی این مدت فعالیتها و اقدامات مهمی در راستای خدمات رسانی بهینه به مردم شامل اصلاح، توسعه و احداث ۱۵۰۰ کیلومتر خط انتقال آب ،حفر ۵۲ حلقه چاه با ظرفیت دبی استحصال ۱۱۴۴ لیتر در ثانیه ،احداث ۳۴۰۰۰ متر مکعب مخازن ذخیره، بهره برداری از ۱۰ حلقه چاه‌ پیزومتری و کشاورزی با ظرفیت تأمین ۲۲۳ لیتر در ثانیه، بهسازی و مهندسی مجدد ۱۳۱ حلقه چاه در سطح استان با افزایش ظرفیت استحصال ۲۰۹۶ لیتر در ثانیه همچنین مقاوم سازی و بهسازی ۵۰ هزار متر مکعب مخازن ذخیره در شهرهای ساری و قائمشهر و بهسازی ایستگاههای پمپاژ در این دو شهر با افزایش ۴۰۰ لیتر بر ثانیه ظرفیت پمپاژ و بهره مندی از ظرفیت اعتبارات بند (ط و ی) تبصره ۱۵ قوانین بودجه سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به میزان ۱۲۰۰ میلیارد ریال در بخش آبرسانی در سراسر استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای برای رفع تنش آبی در استان مازندران لازم است، ادامه داد: در حال حاضر برای اجرای پروژه های تنش قراردادهایی با پیمانکاران به مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت در ادامه سخنانش به عملکرد این شرکت در بخش جمع آوری شبکه فاضلاب اشاره کرد و گفت: طی دولت شهید رئیسی ۴۳ کیلومتر توسعه شبکه و ۵.۷ کیلومتر اصلاح شبکه فاضلاب، ۱۰۴۲۸ فقره جاری سازی انشعاب فاضلاب به همراه نصب ۵۰۰۲ فقره سیفون و ۷۴۳۴ فقره واگذاری انشعاب فاضلاب در مازندران انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه