موج
کدخبر : ۴۰۷۰۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407031

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: پزشکی قانونی استان هنوز در مورد وضعیت سلامت متهم به قتل دو خواهر هیچ‌گونه اظهار نظر رسمی و قطعی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، دکتر علی عباسی با بیان اینکه قاتل به پزشکی قانونی منتقل شد و معاینات و مصاحبه های اولیه با ایشان با سرعت و در عین حال با دقت در جال انجام است، اظهار داشت: موضوع روان شناسی طی زمان رخ می دهد به کار می رود بسیار پیچیده است و باید معاینات دقیق روان پزشکی و ارزیابی ها، آزمایش ها و آزمون های روانی مختلفی در زمینه آن انجام شود که همه این موارد نیازمند صرف زمان کافی است و در یک زمان کوتاه اظهارنظر قطعی درباره این گونه موارد ممکن نیست.

وی ادامه داد: در ارزیابی های روانی متهم، تشخیص بیماری روانی به دلیل تأثیر در تصمیمات کیفری دارای اهمیت است و دادستان در این بخش از تحقیقات قضایی می خواهد، بداند که آیا اختلالات روانی فرد به شدتی بوده که متهم در زمان ارتکاب جرم فاقد قوه تمیز باشد و به عبارت دیگر شدت بیماری روانی به این حد بوده که او بر رفتارش آگاه نباشد و مغایرت رفتار خود با قانون را درک نکند یا خیر.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: حساسیت موجود در این پرونده باعث شده که جلسه با حضور کارشناسان این اداره کل در پزشکی قانونی استان برگزار شده که نتیجه معاینات اولیه آن در کمترین زمان ممکن به مرجع قضایی اعلام خواهد شد.

به گزارش موج مازندران، گفتنی است 30 آبان 1400 اختلافات بر سر ارث و میراث سبب بروز درگیری خانوادگی در یکی از روستاهای شهرستان میاندورود شد و یک برادر با تفنگ شکاری به سمت چهار خواهر خود تیراندازی کرد که در این درگیری خونین دو خواهر  کشته شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها