موج
کدخبر : ۳۸۷۵۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387564

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران مطرح کرد:

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بازدید از مدارس منطقه اشکور رامسر گفت: دبستان سردار جنگل روستای نارنه مقاوم‌سازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علیرضا سعدی پور از  نوسازی و مقاوم سازی دبستان سردار جنگل روستای نارنه از توابع اشکور رامسر خبر داد و اظهار داشت: در این دبستان که یازده دانش‌آموز دارد، پایه های دوم، چهارم و ششم ابتدایی و هفتم و هشتم متوسطه ا‌ول تدریس می‌شود.

وی با اشاره به تداوم روند مقاوم سازی مدارس در مازندران ادامه داد: با اجرای قانون برنامه ششم توسعه، بازسازی و مقاوم سازی مابقی مدارس مازندران که نیاز به مقاوم‌سازی دارند در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه با توجه به فرسوده بودن تعداد زیادی از  مدارس در سطح استان به اعتبارات بیشتری در این حوزه نیاز است، گفت: مقاوم سازی و تجهیز مدارس، عزم جدی مدیران نوسازی را می‌طلبد و شایسته نیست در گام دوم انقلاب شاهد مدارس فرسوده و پرخطر باشیم.

وی تصریح کرد: زلزله و رانش زمین در اثر سیل مهم ترین سانحه‌ای است که ساختمان های مدارس استان را در معرض آسیب‌های شدید قرار می دهد و همین مسئله ضرورت مقاوم سازی و تقویت ساختمان‌ها به خصوص ساختمان‌های مدارس را نشان می دهد.

سعدی پور ابراز داشت: مدرسه‌ها از جمله ساختمان‌های مهمی هستند که مقاوم سازی آنها باید در اولویت قرار داده شود و مقاوم سازی مدارس در درجه نخست برای تأمین امنیت جانی دانش آموزان انجام می شود اما افزایش پایداری و حفظ سرمایه های ملی را  نیز به دنبال دارد.

وی یاددآور شد: علاوه بر اهمیت نیروهای انسانی در یادگیری بچه‌ها، نمی توان منکر تأثیر فضای آموزشی شد و به طور حتم در مدارسی که امنیت برقرار باشد، بچه‌ها یادگیری بهتری خواهند داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها