موج
کدخبر : ۳۸۶۵۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386542

دبیر ستاد ثبت نام استان مازندران تأکید کرد:

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران بر شیوه ثبت نام به صورت اینترنتی، از طریق سامانه پادا و بر اساس محدوده جغرافیایی محل سکونت تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، بهروز منصور کیائی با اشاره به غیر حضوری بودن ثبت نام دانش آموزان از طریق سامانه الکترونیکی پادا ( pada. medu.ir  ) اظهار داشت: در صورت ضرورت، ثبت نام به شیوه حضوری در مناطق کم برخوردار و فاقد زیر ساخت‌های اینترنتی از طریق سیستم نوبت‌دهی به منظور پیشگیری از ازدحام خانواده‌ها و دانش‌آموزان صورت می‌پذیرد.

وی به شرایط سنی دانش آموزان پایه اول ابتدایی اشاره کرد و ادامه داد: سن مجاز برای ثبت نام در پیش دبستانی یک حداقل 4 سال تمام (حداکثر تا نیمه اول 1396 به استثنای 1/7/1396) و پیش دبستانی  دو حداقل 5 سال تمام (حداکثر تا نیمه اول 1395 به استثنای 1/7/1395) بوده و در پایه اول ابتدایی حداقل سن ثبت نام 6 سال تمام ( نیمه دوم سال 1393 و نیمه اول 1394، حداکثر تا 01/07/1394 ) است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران افزود: حداکثر آن در مناطق شهری 9 سال تمام و در مناطق روستایی 11 سال تمام است.

وی درباره یکی از الزامات ضروری ثبت‌نام بیان داشت: ثبت نام دانش‌آموزان فقط بر اساس محدوده‌ جغرافیایی تعیین شده از سوی ستاد ثبت نام شهرستان / منطقه به استثنای دانش‌آموزان عشایری و مدارس خاص انجام می‌گیرد و از جابجایی و انتقال دانش‌آموزان با ایجاد نگرانی و مزاحمت برای والدین جدا باید پرهیز کرد در غیر این صورت با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

منصورکیایی درخصوص مدارک مربوط به ثبت نام دانش آموزان گفت: اصل شناسنامه یا مدرک معتبر از سوی مراجع، ملاک عمل برای ثبت نام نوآموزان و دانش آموزان در مدارس دوره‌ ابتدایی است و مدارک لازم برای ثبت نام در پایه‌ اول دبستان، رویت اصل شناسنامه یا مدرک معتبر، کارت سلامت، سنجش بدو ورود، تکمیل فرم گواهی تطبیق شناسنامه با قید تاریخ و امضاء و مهر مدرسه و گواهینامه گذران دوره‌ یکساله پیش دبستانی است.

وی یادآور شد: برگزاری هر گونه آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین سطح عملکردی برای ثبت نام دانش آموزان در دوره‌ ابتدایی مجاز نیست و نباید دانش آموزی بنا به دلایل مذکور از ثبت نام محروم شود.

دبیر ستاد ثبت نام استان مازندران عنوان داشت: حداکثر سن ثبت نام در دوره ابتدایی در مناطق شهری 15 سال تمام و در مناطق روستایی 17سال تمام می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها