موج
کدخبر : ۳۷۳۹۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373917

رئیس هلال احمر شهرستان آمل:

رئیس هلال احمر شهرستان آمل گفت: خانه هلال و مدیریت بحران روستایی منطقه «چنگاز» بخش مرکزی آمل با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، جمشید نیک زاد در مراسم افتتاح این خانه هلال با اشاره به سابقه حادثه خیزی منطقه و فاصله این روستا با مرکز شهر و خصوصا دستگاه های امدادی، اظهار داشت: نخستین و مهمترین برنامه اجرایی جمعیت هلال احمر در این روستا، آموزش کمک های اولیه به اهالی روستا و آموزش اطفاء حریق از برنامه های لازم الاجرا در این منطقه روستایی است.

وی با تأکید بر اهداف تأسیس خانه های هلال روستایی، ادامه داد: آموزش های امداد و کمک های اولیه، برگزاری مانورهای امدادی و دوره های آموزشی که از طریق خانه های هلال روستایی برگزار خواهد شد، تأثیر بسیار زیادی در تاب آوری مردم در زمان حوادث و بحران ها خواهد داشت.

رئیس هلال احمر شهرستان آمل گفت: با فراگیری دوره های آموزشی در قالب تیم های امدادی خانه های هلال، اعضای خانه های هلال، در هر زمانی و به هر دلیلی اتفاقی برای مردم روستا بیافتد، خودشان قبل از رسیدن تیم های امدادی بتوانند امدادرسانی را انجام دهند.

وی بیان کرد: بخشداران پنجگانه شهرستان نسبت به تشویق دهیاران و شوراها برای تأسیس خانه هلال و مدیریت بحران روستایی اقدام عاجل را به عمل بیاورند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها