موج
کدخبر : ۳۷۳۵۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373516

دبیر ستاد انتخابات مازندران:

دبیر ستاد انتخابات مازندران گفت: با پایان یافتن زمان یک هفته‌ای برای ثبت نام از داوطلبان نامزدی در انتخابات شورا‌های روستاهای مازندران، تعداد ۱۶ هزار و ۴۵ نفر نام نویسی کردند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مهدی محمدی با اشاره به ثبت نام ۱۶ هزار و ۴۵ نفر به عنوان داوطلب نامزدی شورای اسلامی روستا‌های استان، اظهار داشت: از مجموع داوطلبان ۱۵ هزار و ۴۹ نفر مرد و ۹۹۶ نفر زن هستند.

وی ادامه داد: شمار مردان و زنان نسبت به دوره قبلی به ترتیب ۱.۵ و ۲۵ درصد کاهش داشته است و از مجموع دو هزار و ۴۹۶ روستای واجد شرایط دو هزار و ۴۴۶ روستا از نظر عضویت و ثبت نام به حد نصاب رسیده و ۵۰ روستا نیز به حد نصاب ثبت نام نرسیده است.

دبیر ستاد انتخابات مازندران با بیان اینکه ۲۱ روستا نیز بدون ثبت نام مانده است، گفت: از نظر تحصیلی بیشترین گروه با هشت هزار و ۱۱۵ نفر زیر دیپلم و از نظر سنی نیز دو هزار و ۷۴۸ نفر در سنین ۳۶ تا ۴۰ سال هستند.

به گزارش موج مازندران؛ ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و تیره های عشایری روز ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها