موج
کدخبر : ۳۷۲۹۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372904

معاون امور عمرانی استاندار مازندران تأکید کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران تأکید کرد: زباله‌سوز ساری باید تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌ برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مهدی رازجویان در جلسه بررسی و پیگیری احداث نیروگاه زباله‌سوز ساری به بازدید اخیر رئیس سازمان بازرسی کشور از این مجموعه اشاره کرد و اظهار داشت: زباله‌سوز ساری باید تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌ برداری برسد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر مدیریت پسماند و زباله در اولویت برنامه‌های استان قرار داشته است، به افتتاح کارخانه کمپوست تنکابن و کارخانه زباله‌سوز نوشهر اشاره کرد و ادامه داد: شایسته نیست، زباله در استان سرسبز مازندران محیط زیست این استان را تهدید و تخریب کند.

معاون امور عمرانی استاندار مازندران افزود: احداث مرکز لندفیل (دفن بهداشتی) زباله در قائم‌شهر که با حمایت دولت و تلاش شهرداری این شهر در حال اجرا است یکی دیگر از اقداماتی است که در راستای حل مشکل زباله در حال انجام شدن است.

وی با اشاره به دیگر طرح‌ های مدیریت زباله در استان مازندران، گفت: سازمان مدیریت پسماند در استان مازندران تأسیس شد تا زباله و پسماند به شکل یکپارچه مدیریت شوند.

رازجویان با تأکید بر اینکه در راستای کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدأ در استان مازندران نیاز به فرهنگ‌سازی است، تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند مازندران از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد (NGO) و همچنین نخبگان و فعالان زیست‌محیطی جهت کاهش مشکلات زباله استفاده کند.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها باید به موقع زباله سطح شهر را جمع‌آوری کنند، عنوان کرد: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده تلاش می‌شود طرح‌های مهم مدیریت زباله در استان از جمله کارخانه زباله‌سوز ساری هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد تا رضایت مردم بیش از گذشته جلب شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها