موج
کدخبر : ۳۷۰۰۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370079

طی یازده ماهه امسال صورت گرفت؛

طی یازده ماهه سال امسال ارزش تجارت خارجی گمرکات مازندران از 954 میلیون و 55 هزار دلار گذشت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی یوسفی منش با اشاره به ارزش تجارت خارجی اظهار داشت: در مدت یازده ماه اخیر حجم تجارت خارجی گمرکات مازندران از مرز 3 میلیون و 30 هزار تن گذشت.

ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر درآمد کسب شده گمرکات مازندران را از تجارت خارجی طی این مدت را با احتساب درآمد ضمانت نامه از 2684 میلیارد و 846 میلیون ریال بیان کرد و ادامه داد: همچنین حجم انواع کالاهای صادراتی شامل فرآورده های لبنی، بستنی، سیمان، مواد پلاستیکی، کیوی و... از گمرکات مازندران بالغ بر 619 هزار و 426 تن بوده است.

وی افزود: ارزش کالاهای صادر شده طی مدت یاد شده بیش از 160 میلیون و 813 هزار دلار بوده که از گمرکات نوشهر، امیرآباد، ساری، فریدونکنار و آمل به مقصد 33 کشور جهان نظیر عراق، فدراسیون روسیه، قزاقستان، افغانستان، امارات، ترکمنستان، هند و... صادر شده است.

یوسفی منش با اشاره به حجم واردات از گمرکات نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار گفت: طی 11 ماهه سال 99 بیش از 2 میلیون و 411 هزار تن انواع کالا به ارزش 793 میلیون و 242 هزار دلار از طریق گمرکات مازندران وارد کشور شده است.

وی تعداد کشورهای طرف معامله واردات کالا به گمرکات مازندران را 28 کشور اعلام کرد و اظهار داشت: عمده ترین این کشورها روسیه، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان، قزاقستان، سوئیس، ترکمنستان، هلند و انگلستان بوده است و کالاهای وارداتی به گمرکات مازندران نیز شامل23 قلم کالا نظیر جو دامی، ذرت دامی، چربی ها و روغن های حیوانی، دانه های روغنی،گندم، چوب و تخته و ... بوده است.

ناظر گمرکات مازندران تصریح کرد: در یازده ماهه اخیر ترانزیت کالا از گمرکات مازندران 48 هزار و 204 تن به ارزش 56 میلیون و 237 هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال 98 از نظر وزنی 92 درصد و ارزشی 79 درصد رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره نوع کالاهای ترانزیت خارجی مبدأ گفت: کالاهای ترانزیت شده از سه گمرک نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار شامل کانتینرخالی، سیگار، مصنوعات پلاستیکی، لوله حفاری، موادشیمیایی، تخته نراد و... می باشند که به امارات، عراق، پاکستان و مقصد مناطق ویژه اقتصادی ایران ترانزیت شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها