موج
کدخبر : ۳۶۲۲۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362289

مدیرکل منابع طبیعی مازندران – نوشهر:

مدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران – نوشهر گفت: عامل انسانی دلیل بروز آتش سوزی های است و وزش باد نیز مزید بر علت شد تا حریق بیشتر شود

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عبدالرضا سنگاری با اشاره به آتش سوزی در جنگل «اشکته چال» جواهرده رامسر اظهار داشت: فقط در 48 ساعت گذشته ۹ فقره آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی منطقه رخ داد.

وی ادامه داد: در دو روز گذشته نیز شاهد وقوع آتش سوزی در بخش هایی از جنگل‌های نوشهر، چالوس، تنکابن و رامسر بودیم و این حوادث آتش سوزی با همکاری نیروهای منابع طبیعی، یگان حفاظت، نیروهای مردمی و بسیج و هلال احمر مشغول اطفای حریق در جنگل‌های رامسر هستند و بسیج نیروها صورت گرفته است.

مدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران – نوشهر با بیان اینکه بخشی از عرصه‌های دچار آتش سوزی شده صعب العبور است و همین امر کار خاموش کردن را در تاریکی شب سخت‌تر کرده است، گفت: عامل انسانی دلیل بروز آتش سوزی های است و وزش باد نیز مزید بر علت شد تا حریق بیشتر شود و بنابراین تلاش ها برای اطفا ددر جنگل رامسر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سطح آتش سوزی های دو روز گذشته تقریبا حدود ۵ هکتار بوده است، تصریح کرد: اگر حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی و مردمی نبود، مطمئنا وسعت آتش سوزی چند برابر می‌شد.

سنگاری از حضور شبانه روزی نیروهای منابع طبیعی در سطح عرصه‌های جنگلی خبر داد و عنوان کرد: اگر چنین نبود، هر آتش سوزی می‌توانست بین 4 تا ۵ هکتار از عرصه‌های جنگلی را به خاکستر تبدیل کند ولی خوشبختانه همکاران ما به موقع وارد عمل شدند.

وی ضرورت استقرار تجهیزات پیشرفته و بالگرد برای اطفای حریق بسیار مهم دانست و گفت: آتش سوزی‌های اخیر به صورت لکه‌ای بوده است و اگر عوامل انسانی نسبت به خاموش کردن آتش برافروخته شده اقدام می‌کردند شاهد این حجم از حریق گسترده نبودیم.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها