موج
کدخبر : ۳۵۷۷۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357783

معاون استاندار مازندران تاکید کرد:

مهدی رازجویان، گفت: کوتاهی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز را نمی‌پذیریم و برخورد با متخلفین ساخت و سازهای غیرمجاز ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، مهدی رازجویان در جلسه بررسی ساخت و سازهای روستای شکتا ساری با بیان اینکه بسیاری از افراد این روستا، سال‌های پیش به نفع خود از دادگاه رای گرفته‌اند اظهار داشت: بعد از سال ۹۳ ، تلاش بسیاری برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در استان شد.

وی در ادامه  با تاکید بر اینکه دریا و جنگل امانتی در دست ماست و باید به نسل آینده منتقل کنیم، ادامه داد: با ساخت و سازهایی که به صورت غیرقانونی در روستاهای مازندران ساخته شده باشند، برخورد قانونی خواهد شد.

معاون استاندار مازندران با اشاره بر اینکه ساخت و سازهای روستای شکتا ساری در سال ۸۵ تا ابتدای دهه ۹۰ انجام شده و بعضی از مالکین بعد از پیگیری‌های حقوقی رای دادگاه به نفع خود گرفتند، تصریح کرد: بنا بر نظر اداره کل منابع طبیعی، جنگل‌خواری در روستای شکتا ساری تکذیب شده است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود رسانه‌ها در انعکاس یک گزارش، با پیگیری و بررسی تمام جوانب، صحت موضوع را عنوان کنند تا موجب ایجاد تنش در جامعه نشود.

رازجویان با تاکید بر اینکه ضرورت تزریق نشاط و امید به جامعه و عدم ایجاد تنش احساس می‌شود، افزود: برای ما در برخورد با افراد، قانون فصل‌الخطاب است.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اینکه حفظ زمین‌های کشاورزی اولویت استان می‌باشد، افزود: زمین‌های کشاورزی مازندران در بحث امنیت غذایی کشور نقش پررنگی را دارند و برای حفظ آن باید کوشاتر بود.

وی با اشاره به دستور وزیر کشور مبنی بر مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان، اظهار داشت: در یک سال اخیر اقدامات بسیاری در برخورد با متخلفین ساخت و سازهای غیرمجاز انجام شده و حتی تعدادی از دهیاران و مسئولین نیز در همین راستا برکنار شدند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند در زمان مناسب در برابر متخلفین طرح دعوی کنند و حتی با مدیران وقت و کارمندان کم‌کار نیز برخورد قانونی داشته باشند.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اینکه اجازه الحاق زمین‌های کشاورزی به بافت روستایی را نباید بدهیم، از همکاری دستگاه‌های قضایی و امنیتی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز قدردانی کرد و افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری باید برای حفظ منابع طبیعی و زمین های کشور تلاش بیشتری داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها