موج
کدخبر : ۳۵۱۱۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351184

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران :

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: برخی افراد و مدعیان طب سنتی درباره تاثیر برخی مواد بر درمان یا پیشگیری از کرونا مشغول سودجویی و دامن‌زدن بر اضطراب مردم هستند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سید عباس موسوی اظهار داشت با اشاره به اینکه حدود ۹ ماه از گسترش کرونا ویروس می‌گذرد، اظهار داشت: رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی و متاسفانه گوش سپردن به توصیه‌های غیر پزشکی گاهی نتایج ناگواری را رقم زده است.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشمندان علوم پزشکی دنیا مشغول تحقیق در زمینه این ویروس و همچنین تلاش برای تولید واکسن موثر آن هستند، افزود: هنوز داروی اختصاصی و موثر و واکسن اثربخش و تایید شده برای بیماری کووید ۱۹ تولید نشده است.

موسوی تصریح کرد: دارو‌هایی تحت عنوان تقویت سیستم ایمنی وجود دارد و شاید برای بهبود ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر باشد، اما نمی‌توان بدون شواهد علمی و گذراندن کارآزمایی‌های بالینی، هر ادعایی را تایید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران به مردم توصیه کرد فقط به مطالب علمی منتشر شده از طرف وزارت بهداشت که از طریق رسانه‌های رسمی کشور اطلاع داده می‌شود توجه کرده و به مطالبی که به نام برخی افراد در فضای مجازی منتشر می‌شود، اعتنایی نداشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها