موج
کدخبر : ۳۵۰۱۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350116

مدیرکل مدیریت بحران مازندران خبر داد:

مدیرکل مدیریت بحران مازندران درباره احتمال آبگرفتگی، مه آلود شدن و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی استان از فردا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، علی اصغر احمدی اظهار داشت: به دلیل شکل گیری و تقویت جریان‌های سرد و مرطوب شمالی از فردا تا اواخر وقت پنج شنبه یکم آبان شاهد بارش متناوب باران گاهی بصورت رگبار باران، کاهش دمای ۵ تا ۱۰ درجه‌ای، وزش باد نسبتاَ شدید موقتی، رعد وبرق و مواج شدن دریای خزر در سطح استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این مدت احتمال آبگرفتگی در نیمه غربی استان، مه آلود شدن و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی دور از انتظار نیست.

احمدی تصریح کرد: رانندگان در این مدت به دلیل لغزنده شدن سطح جاده‌ها، در هنگام تردد در جاده‌های اصلی و فرعی استان بخصوص در هنگام شب و بارندگی نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی افزود: دامداران و ساکنان بومی، دام‌های خود را به دور از ارتفاعات، دره‌ها و دهانه مسیل‌ها و در مناطق امن نگهداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: شهروندان در این مدت با توجه به پیش بینی بارش‌های رگباری و رعد و برق در دامنه‌ها و ارتفاعات استان از برپایی چادر، کوه پیمایی، طبیعت گردی و آمد وشد در مسیل‌ها، ارتفاعات و فضا‌های باز خودداری کنند.

وی به همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی مازندران توصیه کرد: علاوه بر آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی لازم را برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها