موج
کدخبر : ۳۴۱۶۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341693

نوبخت خبر داد:

معاون رئیس جمهورگفت: دولت از طرح آمایش سرزمینی به زودی رونمایی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، محمد باقر نوبخت در جمع خبرنگاران استان مازندران با بیان اینکه طرح آمایش سرزمینی در همه استان‌ها انجام شده و در حال جمع بندی هستیم اظهار داشت: همه استان‌ها بر اساس شرایط اقلیمی، نیروی انسانی و صنایع در طرح آمایش سرزمینی به ۹ منطقه تقسیم شدند که دولت به زودی از این طرح رونمایی می‌کند.

وی ادامه داد :بدعهدی بعد از برجام شرایط جدید سرمایه گذاری را در کشور رقم زد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه که در حال اجرا است به دنبال رشد ۸ درصدی و سرمایه گذاری ۶۵ میلیارد دلاری بودیم، اما شرایط بعد از برجام به دلیل بدعهدی برخی کشور‌ها تغییر کرد به همین دلیل راه توسعه با شرایط جدید را در پیش گرفتیم.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور به مازندران بهره برداری از ۴۹ طرح با هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری قرار بود به سرانجام برسد که تاکنون هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان پرداخت شده، اما همه طرح‌ها تمام نشده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: غیر از طرح‌های عمرانی طرح‌های تولیدی نیمه تمام نیز در مازندران وجود دارد که مقرر شد تا پایان امسال با برنامه جهش تولید از منابع دولتی و غیر دولتی ۱۴۰۰ میلیارد تومان به این طرح‌ها اختصاص یابد.

معاون رئیس جمهور تعداد این طرح‌ها را ۱۸ طرح تولیدی در بخش‌های کشاورزی، خدماتی و صنعتی اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این طرح‌ها ۴۸۰۰ شغل ایجاد و ۶۳۹۰ میلیارد تومان ارزش افزوده تولید می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها