موج
کدخبر : ۳۳۴۹۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334991

دادستان چالوس:

دادستان چالوس گفت:ظرف یک ماه گذشته حدود 6 محموله بزرگ مواد مخدر در چالوس توسط مأموران استان و شهرستان شناسایی و متلاشی شدند.

 به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، عبدالکریم خطیبی در نشست با خبرنگاران اظهار داشت :  اولویت اول دستگاه قضا مبارزه با فساد بویژه فساد اداری و اقتصادی است و  دستگاه قضایی این مبارزه را از درون خود قوه شروع کرده و با جدیت ادامه می دهد.

وی ادامه داد: حمایت از تولید و کارآفرینی نیز در راس امور قرار داشته و خواهد داشت و اقدامات عملی رئیس قوه در سرکشی به واحدهای ورشکسته و تعطیل و حمایت قانونی از آنها و راه اندازی این واحدها در جهت تولید و  کار آفرینی اقدام عملی و موثری بوده که اجرایی شده است.

خطیبی تصریح کرد : از جمله اقدامات دیگر که تحولی در این قوه ایجاد کرده استفاده از فناوری نوین الکترونیک است و پیش از این کلیه اقدامات قوه قضاییه بصورت سنتی انجام و کلیه خدمات از جمله اخطار و ابلاغ فیزیکی اجرا می شد که این امر موجب تعویق اوقات رسیدگی می گشت.

وی گفت : امروز بیش از ۹۵ درصد اقدامات قضایی بصورت الکترونیک انجام می‌شود که در همین راستا وکلا می توانند از داخل منزل و یا دفتر کار خود دادخواست بدهند و پیگیر پرونده ها باشند و لزوما در جلسه دادگاه حضور یابند.

دادستان چالوس تصریح کرد :  برای پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضا فرهنگ صلح و سازش را ترویج کرده و اقدام عملی در این بخش صورت گرفته است که در همین راستا در شورای حل اختلاف، واحد جداگانه ای برای سازش در نظر گرفتیم و امروز می‌توان گفت که بیش از ۴۰ درصد پرونده ها با وجود این شورا به سازش ختم می شود.

خطیبی تاکید کرد :  در امر مبارزه با فساد زمین خواری و تعرض به حقوق بیت المال نیز در سطح شهرستان قدامات خوبی انجام دادیم که در سال گذشته ۱۲۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع  از در حدود ۸۳ قطعه دیوارکشی را در راستای تبصره ماده ده قانون حفظ کاربری اراضی تخریب و به حالت اولیه بازگرداندیم و  آمار سه ماهه اول سال ۹۹ ما بیش از دو برابر سال ۹۸ می باشد که در همین سه ماهه اول امسال بیش از ۳۰۰ هزار متر مربع از زمین های کشاورزی که تغییر کاربری داده شده بودند را اعاده کردیم که ضمن اینکه در قلع و قمع هم احکام خوبی صادر گردید که همه اینها نشان دهنده عزم جدی در مبارزه با فساد است.

وی با بیان اینکهذاستفاده از فناوری نوین الکترونیکی مورد توجه جدی قرار گرفته است، افزود: این کار در گذشته به روش سنتی و حضوری کارهای ابلاغ و امثالهم انجام می شد که کارها به کندی پیش می رفت.

دادستان چالوس گفت: الان بیش از 95 درصد کارهای اخطاریه و لوایح با روش الکترونیکی قابل پیگیری است و این جلوی بسیاری از فسادها جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از وقوع جرم فرهنگ صلح و سازش راه اندازی شد، عنوان کرد: واحد جداگانه ای در شورای حل اختلاف وجود دارد و حدود بیش از 40 درصد پرونده ها با وجود صلح و سازش می شود.

خطیبی تصریح کرد: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی و باغات در سال 98 تعداد 122 هزار و 800 متر مربع اراضی کشاورزی و باغات در قالب 83 قطعه دیوارکشی تخریب و به حالت اولیه بازگردادنده شدند.

وی یادآور شد: آمار سه ماهه اول 99 بیش از سال 98 بوده است و بیش از 300 هزار متر مربع اراضی کشاورزی و باغات را به حالت اولیه برگرداندیم که همه اینها نشان دهنده عزم جدی دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد است.

دادستان چالوس گفت: در بحث مبارزه با اراذل و اوباش در 8 ماه اخیر هیچگونه درگیری و تعرض جدی توسط اراذل و اوباش نداشتیم و این نشان از اقتدار دستگاه قضایی است و اگر دست به اقدامی بزنند بدون اغماض با آنها برخورد می شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرف یک ماه گذشته حدود 6 محموله بزرگ مواد مخدر در چالوس توسط مأموران استان و شناسایی و متلاشی شدند.

خطیبی بیان کرد: بیش از 10 نفر از معترضان و متجاوزان اموال عمومی و بیت المال شناسایی و دستگیر شدند و الان در زندان هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها