موج
کدخبر : ۳۳۴۹۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334982

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه‌اندازی پارک علم‌وفناوری سلامت برای اولین بار در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سید عباس موسوی اظهار داشت:  دانشگاه علوم پزشکی مازندران پس از دانشگاه‌های تهران، مشهد و اصفهان چهارمین دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور است که موفق به دریافت مجوز راه اندازی پارک علم و فناوری در حوزه سلامت شده است.

وی ادامه داد: اشتغال‌زایی نخبگان و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های سلامت از اهداف راه‌اندازی این پارک علمی فناوری است.

موسوی برخورداری از معافیت مالیاتی و عوارض سرمایه گذاری خارجی را از جمله مزیت های مهم راه اندازی پارک علم و فناری حوزه سلامت در بدنه دانشگاه علوم پزشکی مازندران برشمرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن تقدیر از استاندار در حمایت از این دانشگاه برای دریافت مجوز راه اندازی این پارک، به دریافت مجوز راه اندازی ۲ پژوهشکده و یک مرکز تحقیقات دیگر اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت مجوز راه اندازی ۲ پژوهشکده بیماری غیرواگیر و واگیر و مرکز تحقیقات دهان و دندان را برای این دانشگاه صادر کرده است.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران با دارا بودن ۴پژوهشکده، یک پارک علمی فناوری سلامت، ۱۹ مرکز تحقیقاتی مصوب، ۱۰ مرکز رشد واحد‌های فناوری و ۴ شرکت دانش بنیان به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور فعال می‌باشد.

موسوی بیان داشت : دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران در حال حاضر در قالب هشت معاونت آموزشی، درمان ، بهداشتی ،تحقیقات و فناوری ، غذا و دارو ، امور اجتماعی ، دانشجویی و فرهنگی و توسعه مدیریت و منابع با بیش از ۱۹ هزار نیروی انسانی شاغل در ۱۱۱۰ خانه بهداشت روستایی، ۳۱۵ مرکز بهداشتی درمانی، ۵۴ پایگاه بهداشتی درمانی ، ۲۱ شبکه و مرکز بهداشت و درمان و ۲۵ بیمارستان به بیش از سه میلیون نفر جمعیت استان و بخش اعظمی از مسافران ، خدمات بهداشتی درمانی ارائه می دهد .

وی گفت: حدود ۹ هزار دانشجو در بیش از یکصد رشته مرتبط با پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تحصیل اشتغال دارند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها