موج
کدخبر : ۳۳۳۳۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333356

معاون آموزش و پرورش مازندران:

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران: پیش دبستانی دوره‌ای رسمی است و با محوریت آموزش و پرورش اداره می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سید عیسی میرشفیعی اظهار داشت:  دوران کودکی در ایجاد بستر نگرشی و رشد مهارت‎های زبانی کودکان و موفقیت آتی آنان در زندگی، نقش و اهمیت فراوانی دارد و  آموزش در این دوران دارای حساسیت‌های بالایی است.

وی ادامه داد: متولی قانونی دوره پیش دبستانی دو ساله ۵ سال تمام و ۶ سال تمام آموزش و پرورش است و تشکیل کلاس خارج از این چهارچوب و بدون مجوز صادره از این دستگاه وجاهت قانونی ندارد.

میرشفیعی همچنین حفظ پوشش تحصیلی برای جذب حداکثری نوآموزان، ارتقای کیفیت آموزش در این دوره به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و برابری فرصت‌های تربیتی و آموزشی و عدالت آموزشی را از سیاست‌های اصلی اداره کل آموزش و پرورش مازندران برای این دوره دانست.

وی گفت : ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی برای گروه‌های سنی ۵ سال تمام (متولدین نیمه اول ۹۵ و نیمه دوم ۹۴) و ۶ سال تمام (متولدین نیمه اول ۹۴ و نیمه دوم ۹۳) آغاز شد.

معاون آموزش ابتدایی با اشاره به اینکه پیش دبستانی، دوره‌ای رسمی با محوریت آموزش و پرورش در سطح استان براساس ساختار‌های بخصوصی اداره می‌شود افزود: اداره پیش‌دبستانی دولتی با اختصاص به مناطق محروم با ضریب محرومیت ۶، ۷، ۸ و ۹، به‌طور کامل مورد حمایت دولت است و نوآموزان این گروه در کلاس‌های دولتی با معلمان رسمی مشغول به تحصیل می‌شوند و مراکز غیردولتی که براساس نرخ مصوب شهریه از سوی شورای آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند.

میرشفیعی گفت: شهریه دوره پیش دبستانی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مطرح و تایید می‌شود و سپس اطلاع رسانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمام کلاس‌های پیش‌دبستانی سطح استان باید از محتوای آموزشی یکپارچه تولید شده از سوی کمیته تولید محتوای آموزشی پیش‌دبستان استان استفاده کنند، افزود:  ورود محتوا به غیر از آن در تمامی کلاس‌ها و مراکز تحت هر عنوانی ممنوع است.

معاون آموزش ابتدایی در پایان با بیان این موضوع که تمام مراکز پیش‌دبستانی در سراسر استان الزاما باید از آموزش و پرورش مجوز تهیه کنند و متولی اصلی آموزش پیش دبستانی، اداره آموزش و پرورش است، افزود: ورود دستگاه‌های دیگر بدون هماهنگی با آموزش و پرورش جایگاهی ندارد و کلاس‌های پیش دبستانی در فضا‌های مازاد در مدارس دولتی با سازوکار‌هایی که به شهرستان‌ها و مناطق تفویض شده است همانند سنوات قبل انجام می‌گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها