موج
کدخبر : ۳۲۹۳۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329317

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران خبر داد:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: هفت مرکز کاهش آسیب اعتیاد در ۶ شهر مازندران فعالیت می کنند که در آینده این مراکز در دیگر شهرستانهای استان مازندران نیز افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ،  احمد مظفری اظهار داشت: اقدامات این مراکز در روند درمان معتادان و کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار اثربخش است.

 وی ادامه داد: مراکز گذری کاهش آسیب یا DIC با ارائه آموزش‌های لازم تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی، اهداء پوشاک و تحویل غذای گرم، ویزیت رایگان پزشک کمک بزرگی به کاهش آسیب داشته و خطر ابتلا به بیماری‌های ایدز، هپاتیت را کاهش می‌دهند.

مظفری یکی از خدمات مهم این مراکز را اعزام تیم‌های امدادرسان یا سیار و مشاوره به معتادان تزریقی اعلام کرد و گفت: خدمات این مراکز به افراد کارتن خواب و گرفتار بیماری اعتیاد باید توسعه یابد و دانشگاه‌های علوم پزشکی و بهزیستی نظارت بیشتری بر فعالیت این مراکز داشته باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران از فعالیت هشت تیم سیار و دو مرکز شلتر و گرم‌خانه در این زمینه خبر داد و تصریح کرد: با اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها