موج
کدخبر : ۳۲۸۸۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328848

مدیرکل مدیریت بحران مازندران:

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به اینکه دمای هوای استان تا ۳۷ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد گفت : شهروندان از روشن کردن آتش در کنار مزارع و جنگلها خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ،  علی اصغر احمدی اظهار داشت: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی از امروز تا چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه با شکل گیری جریانات گرم جنوبی و استقرار هوای گرم شاهد افزایش قابل ملاحظه دما و وزش باد گرم خواهیم بود.

وی ادامه داد: بیشینه دما طی روز‌های سه شنبه و چهاشنبه در غرب استان مازندران بین ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتی گراد و در مرکز و شرق استان بین ۳۳ تا ۳۷ درجه پیش بینی می‌شود، همچنین روز چهارشنبه وزش باد گرم در ارتفاعات شدید خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران به هم استانی‌ها و مسافران توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه دود و موارد مشکوک به آتش سوزی، بلافاصله موارد را به نزدیک‌ترین مرکاز خدماتی و امدادی اطلاع دهند.

احمدی گفت: مسافران و رانندگان هنگام عبور از حاشیه مراتع، مزارع و جنگل‌ها از انداختن ته سیگار روشن خارج از ماشین جداً خودداری کنند.

وی افزود : به منظور جلوگیری از بروز تلفات در واحد‌های مرغداری و دامداری ، دستگاه‌های خنک کننده مه پاش ، آماده بکارگیری باشد.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران همچنین از شالیکاران زحمتکش خواست نسبت به هوادهی خزانه‌های برنج اقدام کنند.

احمدی گفت : با توجه به افزایش دما و افزایش مصرف آب و برق ، به کلیه هم استانی‌های عزیز توصیه می‌شود نسبت به مدیریت و مصرف بهینه انرژی دقت لازم را مبذول کنند تا با قطع آب و برق مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: مهمانان و مسافران از روشن کردن آتش در کنار مزارع و جنگل‌ها خودوداری کرده و یا قبل از ترمک محل از خاموش شدن کامل آتش اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران در ادامه از کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی خواست ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته را داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها