موج
کدخبر : ۳۲۸۶۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328682

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد گفت : ۱۷فروشگاه سموم نباتی این شهرستان رصد و پایش شدند تا توزیع آن به درستی انجام شود و کشاورزان از این بابت مشکلی نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد صادقی با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی اظهار داشت : گشت مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت، واحد حفظ نباتات و حراست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از فروشگاه‌های عرضه سموم نباتی این شهرستان بازدید کردند.

وی در ادامه  هدف این موضوع را جلوگیری از تولید و توزیع سموم ثبت نشده و تاریخ گذشته عنوان کرد و افزود: ۳۰فروشگاه عرضه سموم نباتی بخش تعاونی و خصوصی در این شهرستان فعال بوده و کارشناسان ۱۷واحد فروش و عرضه سموم و آفت کش‌ها را مورد پایش قرار دادند.

احمد صادقی با بیان اینکه هرگونه تغییر در بسته بندی، دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است گفت: حضور مسئول فنی در فروشگاه، ثبت اطلاعات کامل فروش سموم، فروش سموم بدون نسخه گیاهپزشکی، خرید سموم از شرکت‌های پخش مجاز، وجود سموم تاریخ منقضی در فروشگاه، ثبت اطلاعات در سیستم مانیتورینگ سموم، عرضه، میزان و انواع فروش سموم و آفت کش ها، بررسی وضعیت محیطی و نیز نحوه مدیریت سموم فاسد سنواتی ازجمله موضوعات مورد پایش بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع بوده و توزیع کنندگان از توزیع آن خودداری و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها