موج

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: سند حاشیه نشینی استان با رویکرد اجتماعی از چند سال قبل در دست تدوین قرار گرفته و به نظر می رسد که بزودی این سند تدوین و در اختیار دستگاههای مرتبط قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سید محمد نظری اظهار داشت: ساماندهی حاشیه نشینی  صرفا در حیطه اختیارات این اداره کل قرار ندارد و سایر دستگاهها به خصوص دستگاههای اجتماعی نیز در آن دخالت دارند و سند حاشیه نشینی نیز زیر نظر استانداری مازندران در دست تدوین قرار دارد.

وی ادامه داد: در صورت تدوین سند حاشیه نشینی خدمات رسانی نیز طبق این سند عملیاتی می شود.

نظری تصریح کرد: طرح ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی در قالب بازآفرینی شهری از ۱۹ محله از محلات شهرهای این خطه شمال کشور در دست اجراست و در سال جاری نیز حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن مصوب شد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران بیان داشت: در سال جاری ۵۸ پروژه در قالب بازآفرینی شهری در شهرهای این استان در دست اجرا قرار گرفت که دو سوم از این طرح ها و پروژه ها در محلات دارای سکونتگاههای غیر رسمی عملیاتی می شود.

وی مهمترین مشکل اجرای طرح های ساماندهی در سکونتگاههای غیر رسمی را کمبود اعتبار بیان کرد و اظهارداشت : در سال گذشته در مجموع حدود ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازآفرینی شهری از جمله سکونتگاههای غیر رسمی مصوب شد که این استان به دلیل وقوع سیل و برخی مشکلات دیگر صرفا موفق به جذب ۹ درصد از اعتبار این بخش شد.

 نظری تاکید کرد : تمام طرح های در دست اجرا در سکونتگاههای غیر رسمی استان برای پایان ۱۴۰۰ پیش بینی شد و در صورت تامین به موقع اعتبار این پروژه ها در موعد مقرر خاتمه می یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها