موج
کدخبر : ۲۹۹۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-299945

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: امسال ۱۰ کیلومتر از محور هراز چهارخطه و ۲۰ کیلومتر دیگر نیز سال آینده چهاربانده می شود.

 به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سید محمد نظری  اظهار داشت : ۱۰ کیلومتری که از جاده هزار چهار خطه می شود  بیش از ۶ کیلومتر در مناطق بالادست و ۸.۳ کیلومتر در مناطق پایین دست را شامل میشود.

وی ادامه داد : 20 کیلومتر مابقی را برای سال ۹۹ هدف گزاری کردیم و اعتبارات خوبی برای این پروژه اختصاص داده شده است.

نظری با اشاره به اجرای پروژه آزادراه شرق به غرب مازندران مطرح کرد: طرح های مشاوره زیست محیطی دفاع و ارزیابی شده که بخشی از اراضی کشاورزی و آببندان ها از مسیر خارج شده و منتظر تصویب این ارزیابی هستیم تا سرمایه گذار انتخاب شود.

وی با بیان اینکه در کنار این آزادراه قطار و ریل نیز پیش بینی شده است، ادامه داد: با اجرای این پروژهها مازندران از ترافیک رهایی می یابد.

نظری فازهای جداگانه این آزادراه رو از میاندرود به قائمشهر به فاصله ۴۴ کیلومتر عنوان کرد و افزود: آزادراه قائمشهر به آمل در مرحله ارزیابی قرار دارد و آزاد راه آمل - چالوس نیز در مرحله انتخاب مشاور قرار دارد.

وی با اشاره به جاده گهرباران که محور فرعی است، گفت: محورهای فرعی باید از محل اعتبارات استانی توسعه و تعریض شود اما بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد بندر امیرآباد برای توسعه این جاده کمک کند ودر هر طرف سه متر تعریض شود.

نظری ادامه داد: از ابتدای چهار راه ورکال تا سه راه باغ وحش و به طول ۵ کیلومتر بعد از آن در سال جاری به اتمام رسید و سه راه ولیعصر در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و انشا اله تا پایان سال جاری این مسیر را به اتمام برسانیم.

وی گفت: پیمانکار پل نکاچوب نیز انتخاب شده است و به زودی عملیات تعریض شروع شود تا در این محورها شاهد کاهش تصادفات باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها