موج
کدخبر : ۲۴۲۱۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-242197

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران؛

کوروس ربیعی مرال‌‌ها نماد تنوع زیستی جنگل‌های شمال محسوب می‌شوند، گفت:برپایی چادرهای گاوبانکی در مناطق حفاظت شده برپا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه گاوبانکی، فصل  جفت‌گیری گوزن‌ها است، گفت: در این زمان حیوانات از محیط‌های انبوه جنگلی خارج شده و برای نمایش حضور و قدرت خود مدام به بروز بانگ و نعره می‌پردازند که این موضوع به‌عنوان تهدید محسوب می‌شود و باید تلاش شود آسیب‌رسانی به این حیوانات کمتر شود.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران تصریح کرد: درست است جمعیت مرال‌ها از پراکنش خوبی در مازندران برخوردار است ولی نیاز به حفاظت دارد که انتظار داریم در همه زیستگاه‌ها از وضعیت جمعیتی و امنیت خوبی برخوردار باشند.

وی با تأکید بر حمایت تشکل‌ها و دوست‌داران محیط زیست در بحث پایش و حفاظت، خاطرنشان کرد: افراد در صورت مشاهده هرگونه تخلف لازم است موارد را به نزدیک‌ترین پاشگاه محیط زیست اعلام کنند.

کوروس ربیعی یادآور شد: یکی از فاکتورها در حفظ جمعیت این گونه جانوری حفاظت از مرال‌ها در زمان گاوبانکی که فصل حساسی بوده است و اگر از امنیت خوبی برخوردار باشند می‌توانیم شاهد جمعیت خوب این گونه در طبیعت باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها