جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، با اشاره به افزایش میزان تردد جاده ای در استان و افزایش مسافران نوروزی به استان گفت: مازندران به رتبه نخست جذب گردشگر را در سطح کشور دست یافت .

به گزارش خبرگزاری موج، علی نبیان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در محل سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران،  با قدردانی از خبرنگاران مستقر در ستاد گفت: در این چند روز با تلاش کمیته های ۱۲گانه ستاد و اطلاع رسانی که از سوی رسانه ها صورت گرفته شاهد حضور بی شمار مسافران به استان بودیم.

وی افزود: به دلیل افزایش تردد در مناطق غرب استان و برپایی نمایشگاه ها در شهرهای محموداباد، نور، رویان، نوشهر و چالوس شاهد ترافیک در این مناطق هستیم.

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، در ادامه با اشاره به اینکه در نمایشگاه های صنایع دستی شهرهای استان، محصولات و تولیدات بومی_محلی و کالای ایرانی عرضه و به فروش می رسد،افزود: این اقدام شایسته در راستای شعار سال و حمایت از تولیدات داخلی عملیاتی شده است.

نبیان، با بیان اینکه تردد جاده ای در چهارمین روز فروردین ۷درصد نسبت به روز قبل از آن افزایش داشته است، افزود: ۹،۴درصد از کل تردد های کشور در سطح مازندران بوده است .

وی، با بیان اینکه در چهارم فروردین ماه  ۹۶۷هزار و ۴۵نفر شب اقامت در جای جای استان را شاهد بودیم، ادامه داد: این میزان برای مدت مشابه سال ۹۶معادل ۷۵۲هزار و ۲۶۹نفرشب اقامت بوده است.

معاون استاندار مازندران، با اعلام اینکه از ۲۷اسفند ۹۶تا چهارم فروردین ۹۷میزان اقامت شب در استان ۵میلیون و ۶۲هزار و ۳۵۳نفر گزارش شده است گفت: از آغاز سفر نوروزی تا چهارم فروردین ماه مازندران رتبه اول را در جذب و هدایت مسافر در کشور را داشته است.

گردشگری

نبیان، افزود: خوشبختانه گزارش شکایتی در حوزه گردشگری از سوی مسافرین ثبت نشده و این اتفاق خوب نتیجه یک کار تیمی و گروهی است .

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، با اشاره به افزایش ۱۳درصدی مسافر به استان نسبت به مدت مشابه سال قبل آن، گفت: در همه مناطق گردشگری و مسافرخیز استان شرایط و وضعیت مساعدی حکمفرماست و امیدواریم تا پایان تعطیلات ایام نوروزی تداوم داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج