English

مدیر مخابرات منطقه قزوین:

۴۱۸ هزار خانوار قزوین در ۳۶۰ مرکز شهری و روستایی از سرویس تلفن ثابت استفاده می‌کنند

مدیر مخابرات منطقه قزوین گفت: ۴۱۸ هزار خانوار قزوین در ۳۶۰ مرکز شهری و روستایی از سرویس تلفن ثابت این شرکت در سطح استان استفاده می‌کنند.

۴۱۸ هزار خانوار قزوین در ۳۶۰ مرکز شهری و روستایی از سرویس تلفن ثابت استفاده می‌کنند
به گزارش خبرگزاری موج قزوین

، محمدرضا نصر آبادی مدیر مخابرات منطقه قزوین در جمع رسانه های جمعی استان قزوین که در سالن جلسات مخابرات استان برگزار شد ،گفت: هرچند کاربرد این اینترنت بیشتر برای استفاده کسب و کار کلان، جراحی از راه دور، تاکسی‌های خودران و سرویس های شهروندی به کار می رود، اما ۵G می‌تواند برای توسعه بستر های ارایه دهنده، افزایش سرویس، استفاده برای نقشه‌ها و کسب و کارها، حوزه های سلامت و بانکداری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر آمادگی این بستر و اینکه سرویس های جدیدتری نیز در راه است، خاطرنشان کرد: گروه بهینه سازی به طور مداوم سرویس ها را بهینه و ارایه سرویس را به انجام می رساند.

به گفته نصرآبادی، ۴۱۸ هزار خانوار قزوین در ۳۶۰ مرکز شهری و روستایی از سرویس تلفن ثابت این شرکت در سطح استان استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر سرویس باند پهن (اینترنت) در سه قالب ADSL، VDSL و FTTH در سطح استان ارایه می شود، افزود: ۹۳ هزار مشترک، حتی در روستا از سرویس ADSL استفاده می‌کنند که در راستای عدالت ارتباطی نیز ۱۲۰ روستا از آن بهره مند هستند و در عین حال نیز ۱۰ هزار و ۵۰۰ سرویس ADSL در استان خدمات رسانی می کنند.

مدیر مخابرات منطقه قزوین با تاکید بر اینکه سرویس همراه اول یک بستر مهم ارتباطی در بین مردم است، اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار تلفن همراه اول در استان قزوین مشغول به کار است.

مخابرات قزوین

نصرآبادی با اشاره به اینکه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اینترنت ۳G و ۴G متصل هستند، یادآور شد: پوشش شهری اینترنت در سطح استان ۱۰۰ درصد است و تنها در بعضی جاده‌های کوهستانی برقراری اینترنت با مشکل روبرو می باشد که برقراری پوشش آن در مناطق یاد شده به لحاظ اقتصادی منطقی نیست.

وی ادامه داد: وضعیت و شرایط ارتباطی در استان قزوین مناسب است تا جایی که سال گذشته برای اجرای طرح نجما (نهضت جهادی مخابرات ایران)، استان به عنوان پایلوت کشوری انتخاب شد.

نصر آبادی در ادامه و با اشاره به اجرای طرح نجما در قزوین، خاطرنشان کرد: هفت میلیون پورت به شهروندان شهرهای استان خدمات یاد شده ارایه می شود و سعی ما بر آن است که پهنای باند مورد نیاز را در آینده نزدیک به دست شهروندان برسانیم.

وی ادامه داد: بستر امن و باکیفیت آن چیزی است که امروز به آن نیاز داریم و اینکه بتوانیم از فیبر نوری در شهرک های صنعتی، سازمان های دولتی و غیردولتی، بانک ها و مووسسات مختلف مالی، دستگاه های اجرایی و بخشداری استفاده کنیم.

مدیر مخابرات منطقه قزوین اضافه کرد: تا پیش از این، زیرساخت های شهری و روستایی تنها معطوف به تامین آب، برق، گاز، تلفن و مواردی از این قبیل بود اما امروزه شاهدیم اینترنت و بسته های اینترنتی نیز جزو زیر ساخت‌ها در نظر گرفته می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه