English

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین:

شهرک انرژی خورشیدی از اقدامات کم نظیری است که در استان قزوین عملیاتی شد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: شهرک انرژی خورشیدی از اقدامات کم نظیری است که در استان عملیاتی شده و 786 هکتار زمین به این طرح اختصاص یافته که در فاز اول 100 هکتار زمین وارد فاز اجرایی می شود که تاکنون 40 هکتار زمین به بخش خصوصی واگذار شده است.

شهرک انرژی خورشیدی از اقدامات کم نظیری است که در استان قزوین عملیاتی شد
به گزارش خبرگزاری موج قزوین

، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در سازمان صمت برگزار شد اظهارداشت: خوشبختانه با تعامل خوب مدیران استان و بسترهای ایجاد شده شاهد روند رو به رشد بخش صنعت استان هستیم.

وی بیان کرد: در یک آمارگیری ساده می توان از تردد صاحبان صنایع در شهرک های صنعتی استان که به طور روزانه رصد می شودشاهد پویایی و تحرک و فعالیت بیشتر در عرصه صنعت هستیم و تلاش می کنیم با بسترسازی مناسب بتوانیم این روند را شتاب بخشیم.

صفاری تصریح کزرد: در ابتدای پذیرش مسئولیت در این شرکت موضوع تکمیل زیرساختها در شهرک های صنعتی را در اولویت قراردادیم و در کنار آن توسعه شهرک های تقاضا محور و شهرک های صنفی مورد توجه قرار گرفت.

وی گفت: افزایش اعتبارات شهرک سازی های صنعتی از دستاوردهای این دولت است و در سفر رئیس جمهور نیز مصوبات خوبی برای ایجاد و تکمیل تصفیه خانه های صنعتی، تکمیل ایستگاه فشار گاز پارک صنعتی لیا، ایجاد شبکه روشنایی شهرک های صنعتی لیا و کاسپین ، ساماندهی ورودی شهرک لیا با اختصاص سهمیه قیر رایگان در دستور کار قرار گرفته است.

ندیرعامل شکرها

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین یادآورشد: اصلاح ورودی شهرک لیا، نوسازی بلوارها، مرمت بلوارهای سایر شهرک ها، کلنگ زنی شهرک انرژی خورشیدی از دیگر کارهای مهم انجام شده است.

وی گفت: شهرک انرژی خورشیدی از اقدامات کم نظیری است که در استان عملیاتی شده و 786 هکتار زمین به این طرح اختصاص یافته که در فاز اول 100 هکتار زمین وارد فاز اجرایی می شود که تاکنون  40 هکتار زمین به بخش خصوصی واگذار شده است.

صفاری بیان کرد: انرژی تولید شده در این مجموعه جمعا 410 مگاوات است که در فاز اول 30 مگاوات انرژی وارد شبکه خواهد شد.

این مدیر صنعتی تصریح کرد: برق تولید شده در این شهرک با سه روش خرید تضمین بیست ساله، رفع تعهد ماده 16 قانون جهش تولید و فروش انرژی تولید شده در تالار انرژی خریداری خواهد شد.

صفاری اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات ارزشمند شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین دریافت سند تک برگی برای شهرک های صنعتی است که در این راستا برای 1700 هکتار از اراضی شهرک های صنعتی سند تک برگی و برای 560 هکتار سند شش دانشگ دریافت شده است.

این مسئول در ادامه اظهارداشت: در دولت سیزدهم 132 واحد صنعتی راکد مستقر در شهرک های صنعتی به چرخه تولید بازگشتند که با این کار اشتغال 1500 نفر تثبیت و محقق شد.

صفاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 40 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته است.

وی با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهور در این عرصه نیز بیان کرد: در این زمینه پنج مصوبه داشتیم که تکمیل پست برق فوق توزیع کاسپین و آراسنج، تکمیل تصفیه خانه شهرک خرمدشت، ایجاد شهرک صنعتی فنآوری و ایجاد شهرک انرژی خورشیدی از آن جمله است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه