موج
کدخبر : ۴۸۴۵۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484592

قطع بیمه تامین اجتماعی اعضای خانه موسیقی ایران کذب است

قطع بیمه تامین اجتماعی اعضای خانه موسیقی ایران کذب است

خانه موسیقی ایران در پی انتشار برخی مطالب در فضای مجازی مبنی بر قطع بیمه تامین اجتماعی اعضا، واحد بیمه و عضویت این نهاد، که آنها را خلاف واقع می‌خواند، توضیحاتی را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در متن خانه موسیقی ایران آمده است: یکی از مطالبات جدی خانه موسیقی از ابتدای تاسیس تا کنون ،بیمه شدن همه هنرمندان حوزه موسیقی بوده و همواره در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نکرده است. این‌ نهاد به عنوان حامی اهالی صنف، هیچ دخالتی در قطع بیمه هنرمندان موسیقی نداشته و حتی در صورت قطع بیمه از سوی سازمان تامین اجتماعی، تمام تلاش خود را در راستای برقراری مجدد بیمه هنرمندان این حوزه بکار برده است.

در ادامه این متن آمده است: خوشبختانه همه اعضای متقاضی این نهاد که دارای شرایط قانونی بوده‌اند از سوی خانه موسیقی به صندوق اعتباری هنر معرفی و بیمه آنها برقرار شده است. پس از برقراری بیمه طبق قوانین سازمان تامین اجتماعی عدم پرداخت حق بیمه از سوی بیمه شده به مدت حد اکثر سه ماه موجب قطع بیمه از سوی آن سازمان می گردد و خانه موسیقی و صندوق اعتباری نقشی درقطع بیمه اعضا ندارند.

در بخش پایانی توضیحات متن خانه موسیقی آمده است: در سال های اخیر بسیاری از هنرمندان و اعضا خانه موسیقی که با قطع بیمه مواجه شدند به خانه موسیقی مراجعه کرده و توسط خانه موسیقی به صندوق اعتباری هنر برای برقراری مجدد بیمه معرفی شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه