English

تمدید یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران تا دهم اردیبهشت

نمایشگاه آثار یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران برای بازدید علاقمندان تا دهم اردیبهشت تمدید شد.

تمدید یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران تا دهم اردیبهشت

به گزارش خبرگزاری موج از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علاقه‌مندان برای دیدن آثار منتخب نگارگران حاضر در یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران می‌توانند تا دهم اردیبهشت امسال، همه‌ روزه به جز روزهای ۲۳ فروردین و یکم تا سوم اردیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به موسسه صبای فرهنگستان هنر، واقع در خیابان ولی‌عصر (عج)، نرسیده به تقاطع طالقانی مراجعه کنند.

پیش از این زمان بازدید از نمایشگاه یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران تا ۲۰ فروردین تعیین شده بود.

نمایشگاه یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران با ۲۲۱ اثر منتخب از ۱۵۲ هنرمند؛ در گرایش تذهیب، ۷۷ اثر از ۵۵ هنرمند، در گرایش طراحی نگارگری ۲۳ اثر از ۱۲ هنرمند، در گرایش گل و مرغ ۶۳ اثر از ۴۳ هنرمند و در گرایش نگارگری، ۵۸ اثر از ۴۰ هنرمند برپا شده است. همچنین ۳۱ اثر نیز از هنرمندان مدعو ارایه شده است.

فراخوان یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و با همکاری دانشگاه‌ها و جامعه هنری ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ در رشته‌های نگارگری، طراحی نگارگری، تذهیب و گل و مرغ منتشر شد.

این رویداد با دبیری سلیمان سعیدآبادی با هدف توسعه و اعتلای جایگاه نگارگری در ایران معاصر، ایجاد زمینه‌ای مناسب برای رشد و شکوفایی هنر نگارگری متناسب با حفظ و تداوم اصول بنیادین این هنر و حمایت از هنرمندان مستعد و خلاق این عرصه و شناسایی و معرفی استعدادها و قابلیت‌های برتر از سراسر نقاط کشور، معرفی آثار برجسته نگارگران معاصر، توسعه نگارگری در هنرهای ایران، ایجاد بستر مناسب برای رشد اقتصاد هنر نگارگری ایران در بخش‌های مسابقه (رقابتی)، مدعوین و مقالات علمی برگزار می‌شود.

اختتامیه این رویداد هنری روز پنجشنبه هفتم اردیبهشت برگزار می‌شود. موعد تحویل آثار به هنرمندان نیز از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه