موج
کدخبر : ۴۰۳۵۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403579

یک هفته با عباس کیارستمی با نمایش مستندهای منتخب درباره این کارگردان ۶ تا ۱۵ آبان ماه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، برنامه یک هفته با کیارستمی از سوی جایزه بین المللی عکس پنج با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران با نمایش شش فیلم درباره عباس کیارستمی برگزار می شود. 

مهدی شادی زاده دبیر و موسس جایزه بین المللی عکس پنج از مراسم اختتامیه امسال این جشنواره و همکاری با سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران گفت: در این مراسم برای اولین بار ترکیبی از مستند های منتخب درباره این کارگردان از روز پنج شنبه ششم آبان ماه  در ساعت چهار بعد از ظهر در موزه هنر های معاصر تهران نمایش داده می شود. 

 برای اولین بار فیلم هایی درباره این کارگردان فقید که تا به حال در ایران اکران نشده مانند فیلم یوجی موبارا کاگردان ژاپنی به نام یک هفته با کیارستمی و فیلم محمود بهرازنیا با نام در نزدیکی کیارستمی و فیلم ابراهیم حقیقی به نام در هفتاد سالگی نمایش داده می شود.

شادی زاده در ادامه گفت: این مراسم در آغاز با قطعاتی از موسیقی کلاسیک به نوازندگی صبا صفوی و یاسر جلالوند نوازندگان برجسته ویولا و ویلون آغاز می شود و با سخنرانی هنرمندان ،درباره این کارگردان فقید ایرانی ادامه می یابد. در ادامه فیلم همراه با باد به کارگردانی مهدی شادیزاده و تهیه کنندگی علیرضا شادیزاده نمایش داده می شود که در این فیلم مستند که قبلا در گروه هنر و تجربه نیز به نمایش در آمده است .

 فیلم عباس کیارستمی و عصای گمشده از محمودرضا ثانی و ۷۶دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی به کارگردانی سیف‌الله صمدیان دیگر فیلم هایی است که در برنامه یک هفته با عباس کیارستمی نمایش داده می شود. 

کیوریتورهای مراسم یک هفته با کیارستمی مهدی شادیزاده و علیرضا شادیزاده و مدیر هنری سیمین بایرامی و مدیر اجرایی سارا امیری هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`