موج
کدخبر : ۴۰۰۵۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400561

چند پیام تسلیت برای درگذشت بازیگر پیشکسوت؛

مدیران سینمایی و تلویزیونی و اهالی سینما درگذشت فتحعلی اویسی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، در پی درگذشت فتحعلی اویسی مدیران رسانه ملی و وزارت ارشاد و اهالی سینما پیام های مختلف تسلیتی منتشر کردند که در ادامه برخی از آنها را می خوانید.

پیام رئیس رسانه ملی در پیامی در گذشت بازیگر پیشکسوت 

متن کامل پیام دکتر پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما  در پی درگذشت فتحعلی اویسی به شرح زیر است:

«انالله و انا الیه راجعون

درگذشت هنرمند گرامی، جناب آقای فتحعلی اویسی از هنرمندان باسابقه و خوشنام کشور را تسلیت می‌گویم. مرحوم اویسی در طول سال ها فعالیت هنری، نقش های ماندگار زیادی را در فیلم های سینمایی متعدد و سریال هایی مانند سربداران، تنهاترین سردار، ولایت عشق، کمربندها را ببندیم، بدون شرح، باغچه مینو خلق کرد که همواره در اذهان مردم باقی خواهد ماند. از درگاه خداوند تعالی برای آن فقید سعید، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.»

پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت فتحعلی اویسی

محمدمهدی اسماعیلی در پیامی درگذشت فتحعلی اویسی سینماگر پیشکسوت و خوشنام سینما و تلویزیون را تسلیت گفت. در متن پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  آمده است: 

«با نهایت تاسف و تاثر مطلع شدیم سینماگر پیشکسوت و خوشنام سینما و تلویزیون جناب آقای فتحعلی اویسی به رحمت حق شتافت.

بی‌شک هنر آفرینی‌های برجسته آن فقید سعید در نقش‌های متفاوت در اذهان تک تک مردم هنر دوست به یادگار مانده است.

اینجانب فقدان ایشان را به خانواده آن مرحوم و جامعه هنری کشور تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال غفران و رحمت الهی خواستارم.»

تسلیت محمد خزاعی برای درگذشت فتحعلی اویسی

رییس سازمان سینمایی در پیامی درگذشت فتحعلی اویسی را تسلیت گفت. در پیام محمد خزاعی آمده است:

«درگذشت هنرمند مردمی ومحبوب سینما وتلویزیون آقای فتحعلی اویسی که طی سالهای متمادی با شاد کردن مردم با مجموعه های تلویزیونی ونقش آفرینی در فیلمهای فاخر وبه یادماندنی سینما وساخت فیلم مردمی مریم ومتیل برای کودکان همواره به مردم این سرزمین متعهدانه خدمت نمود موجی از تاثر واندوه را در دلهای دوستداران وهمکارانش ایجاد نمود.

همزمانی سفر آسمانی این مرحوم با سالروز رحلت رسول اکرم ( ص) وامام حسن مجتبی( ع) و شهادت آقا امام رضا( ع) انشالله توام با شفاعت این حضرات برای روح پر کشیده آن هنرمند عزیز وپیشکسوت باشد.

فقدان ایشان را به خانواده محترم، اهالی سینمای ایران و مردم سینما دوست تسلیت می گویم.»

پیام تسلیت معاون سیما در پی در گذشت فتحعلی اویسی

حمید شاه آبادی ، معاون سیما در پیامی درگذشت فتحعلی اویسی بازیگر و کارگردان پیشکسوت را تسلیت گفت. متن پیام تسلیت معاون سیما به شرح زیر است: 

«انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت هنرمند با اخلاق و محبوب، مرحوم فتحعلی اویسی موجب تأثر و اندوه عمیق جامعه هنری و عموم علاقمندان به این هنرمند نامدار شد.

مرحوم اویسی از اعضای تحصیلکرده و توانای سیما بود و در بازیگری از چهره های توانمند این عرصه به شمار می‌آمد.

وی به همان اندازه که در یک سریال کمدی خوش می درخشید، در آثار تاریخی ـ مذهبی چون «تنهاترین سردار» و «ولایت عشق» به خوبی از پس جان بخشیدن به شخصیت ها برمی آمد. اینجانب مراتب تسلیت خود را به خانواده محترم این هنرمند و ملت هنردوست ابراز داشته و برای آن عزیز سفر کرده علو درجات از درگاه حق مسألت دارم.»

پیام تسلیت بنیاد سینمایی فارابی در پی درگذشت «فتحعلی اویسی»

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان هم در پیامی درگذشت فتحعلی اویسی را تسلیت گفت. در پیام علیرضا تابش  چنین آمده است:

«فتحعلی اویسی» از هنرمندان تحصیلکرده، خوشنام و مردمی سینما و تلویزیون در بیش از ۴ دهه، دار فانی را وداع گفت و افسوس و داغی تازه را برای اهل هنر و علاقه‌مندان به سینما بر جای گذاشت.

در کارنامه سینمایی و تلویزیونی زنده‌یاد اویسی، تنوع موج می‌زد. او هیچ‌گاه کلیشه یک تیپ خاص نشد و به مدد دانش، خلاقیت و تجربه‌، نقش‌های متفاوتی را برعهده گرفت و با عشق و تسلط به بازیگری، آنها را در قلب و ذهن مخاطبانش حک کرد.

این هنرمند همچنین علاوه بر بازیگری در آثاری مطرح از سینماگران برجسته و مجموعه‌های تلویزیونی پربیننده، به عنوان کارگردان نیز فعال بود و در اوائل دهه هفتاد، «مریم و میتیل» فیلم تحسین‌شده دوره نهم جشنواره کودک و یکی از فیلم‌های به‌یادماندنی و پرمخاطب سینمای کودک و نوجوان را ساخت که تلاش ماندگار او در این راه نیز، جای ارج‌گذاری دارد.

ضایعه درگذشت این هنرمند را به خانواده و فرزندانش تسلیت می‌گویم و برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگانش صبر جمیل آرزومندم.»

پیام تسلیت کانون کارگردانان با یادی از نقش های منفی اویسی در سینما

پیام تسلیت کانون کارگردانان با یادی از نقش های منفی اویسی در سینما

شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در پیامی درگذشته فتحعلی اویسی بازیگر سینما و تلویزیون را تسلیت گفت. در این پیام تسلیت آمده است:

«هنرمندی دیگر را ازدست دادیم . فتحعلی اویسی که اهالی سینما و تلویزیون او را بیشتر به عنوان کارگردان بجا می آورند ولی مردم با چهره اش به عنوان بازیگر نقش های کمدی و طنزآشنا شده بودند ، در پی عوارض سکته مغزی درهفتاد و شش سالگی درگذشت .

اویسی که به سبب چهره و توانائی بیشتر  مناسب بازی در نقش شخصیت های منفی و به یادماندنی در فیلم هایی چون «ناخداخورشید»، «سرب» و «بانو» می نمود ، زمانی که بازی درقالب شخصیت های شوخ و نکته گو را آغاز کرد، نشان داد که چهره ، قریحه و استعداد خاص و کم نظیری هم دراین زمینه دارد.

اویسی در مقابل چهار فیلم سینمایی که کارگردانی کرده ، در بیش از پنجاه فیلم سینمایی و حدود چهل فیلم و مجموعه و برنامه تلویزیونی بازی و حضور داشت و صدای خوشش را هم در چند بازخوانی از ترانه های گذشتگان نیز شنیده ایم . درگذشت این هنرمند پرکار و محبوب را به بازماندگانش ، همه همکاران  و مخاطبان آثارش تسلیت می گوئیم.»

تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران برای درگذشت فتحعلی اویسی

در پی درگذشت تاسف بار فتحعلی اویسی انجمن بازیگران سینمای ایران پیام تسلیتی به شرح ذیل صادر کرد:

«بازگشت همه به سوی اوست

متاسفانه و در نهایت اندوه یکی دیگر از همکاران پیشکسوت و ارزشمند از میان ما رفت.

جناب فتحعلی اویسی بازیگر توانا و باسابقه سینما و تلویزیون را از دست دادیم و به جاودانگی پیوست.

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، در گذشت این هنرمند فرهیخته را به خانواده محترم ایشان، همکاران عزیز تسلیت عرض می‌کند.»

گفتنی است فتحعلی اویسی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون در سال ۱۳۲۴ به دنیا آمد و در دانشگاه ایالتی تگزاس در رشته بازیگری و کارگردانی دانش‌آموخته شد.او علاوه بر کارگردانی ۴ فیلم سینمایی، در آثار سینمایی و تلویزیونی متنوعی از جمله «ناخدا خورشید»، «سرب»، «هامون»، «دلشدگان»، «بانو»، «می‌خواهم زنده بمانم»، «مومیایی ۳»، «سربداران»، «کوچک جنگلی»، «ولایت عشق»، «کمربندها را ببندید»، «باغچه مینو»، «دارا و ندار»، «بدون شرح» و... حضور داشته است. زنده‌یاد اویسی که از چندی پیش در پی سکته مغزی در بیمارستان بستری بود، صبح سه‌شنبه ۱۳ مهرماه درگذشت. مراسم تشییع پیکر این هنرمند چهارشنبه ۱۴ مهرماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`