موج
کدخبر : ۳۹۷۳۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397398

برنامه «ایران امروز» امروز، شنبه از گروه جامعه با حضور کارشناسان به بررسی چالش های دولت ها در زمینه انجام برنامه های توسعه می پردازد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون موج، عاطفه اقتداری تهیه کننده برنامه ایران امروز  گفت: توسعه جریانی است که بازسازی، اصلاح و ارتقای ساختار و نظام اقتصادی- اجتماعی یک کشور را به همراه دارد. توسعه افزون بر اینکه بهبود شاخص هایی همچون میزان تولید و درآمد را دربرمی گیرد، شامل دگرگونی های اساسی در ساختار نهادی، اجتماعی، اداری و همچنین ایستارها و دیدگاه های عمومی مردم است. توسعه در بسیاری از موارد حتی عادت، رسم و باورهای مردم را نیز دربرمی گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی و جامع بودن مفهوم «توسعه»، به راحتی می توان دریافت که توسعه امری طبیعی و آسان نیست بلکه نیازمند تفکری ساختاری و دانشی بسیارعمیق است که جز با برنامه ریزی های دقیق و زمانبر امکان پذیر نیست.

اقتداری تصریح کرد: از همین رو در برنامه «ایران امروز» شنبه ۲۷ شهریور با حضور دکتر جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و دکتر هادی ثروتی تحلیلگر مسایل سیاسی کارشناسان به بررسی چالش های دولت ها در زمینه انجام برنامه های توسعه می پردازیم.

وی افزود: «ایران امروز» شنبه ها از گروه جامعه با اجرای محمدرضا درویش ساعت ۱۱:۴۵ از رادیو ایران پخش می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`