موج
کدخبر : ۳۹۷۳۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397344

ملی پوش بسکتبال در گفتگو با موج؛

حامد حدادی مطرح ترین بسکتبالیست ملی پوش ایران در مورد اهمیت تولید مستندهایی از زندگی ستارگان و مفاخر کشور و اهمیت حضور ورزشکارن در سینما سخن گفت.

حامد حدادی بسکتبالیست و عضو تیم ملی بسکتبال ایران با بیان اینکه اهل فیلم و سریال دیدن است، درباره مستند «آیدین» به خبرنگار سینمایی موج گفت: یکی از علاقمندی‌های من فیلم دیدن است و خیلی به طور جدی آن را دنبال می کنم. درباره مستند «آیدین» باید بگویم چون من و بقیه بچه‌ها در جریان داستان فیلم و اتفاقاتی که قبلاً افتاده، بودیم، با تماشای این فیلم، به نوعی برای ما خاطرات خوب و بد مرور می شود. خاطره بد برای ما از دست دادن رفیقی مثل آیدین نیکخواه بهرامی و یک بسکتبالیست حرفه ای و هم تیمی بااخلاق بود.

اکران فیلم مستند آیدین با حضور اعضای تیم ملی بسکتبال

وی از تهیه و اکران چنین فیلمی ابراز خوشحالی کرد و افزود: تولید فیلم مستند از آیدین که محبوب بود و هست، واقعاً اتفاق خوبی بود که اشکان مهریار و گروهش این کار را انجام دادند. البته من نسخه بلندتر این فیلم را بیشتر دوست داشتم، چون آن نسخه را دیده بودم و فکر می کنم اگر فیلم بلندتر بود، بهتر بود.

آیدین حرف های زیادی برای گفتن داشت

دارنده عنوان با ارزشترین بازیکن آسیایی در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ همچنین تاکید کرد: خوب است تا زمانی که ورزشکاران، افتخار آفرینان و ستارگان در قید حیات هستند از آنها فیلم یا اثری جاودان ساخته شود.

وی که خود نیز در بخش هایی از فیلم مستند آیدین حضور دارد، در پاسخ به اینکه لزوم ساخت چنین آثاری را در چه می داند، گفت: برای پاسخ به این سوال شما شاید بتوان مثالی آورد، زمانی که من چند وقت پیش فیلم سینمایی «تختی» را دیدم، خیلی تحت تاثیرش قرار گرفتم؛ فیلمی که از یک افتخارآفرین و قهرمان مردمی ساخته می شود در زمان حال و آینده، حتما تاثیراتی روی مردم خواهد داشت. آیدین شاید خیلی حرف ها برای مطرح کردن داشت، اما الان در قید حیات نیست، اما برخی از قهرمانان و افتخارآفرینان در قید حیات هستند و می توانند صحبت کنند که این حرف ها می تواند به یادگار بماند.

مستند زندگی ورزشکاران جذاب تر از داستانیش است

نخستین لژیونر و بازیکن ایرانی حاضر در ان بی ای که هم اکنون هم عضو باشگاه وال‌های آبی سیچوان در CBA است، خاطرنشان کرد: خیلی از ورزشکاران کشورهای دیگر هستند که مستند از صفر تا صد موفقیت زندگی شان تولید می کنند و خیلی موارد دیگر وجود دارد که می تواند سوژه یک فیلم از یک قهرمان ملی شود.

حامد حدادی در گفتگو با خبرگزاری موج-محمدصالح حجت الاسلامی

وی در پاسخ به اینکه آیا فیلم مستند برای تصویر کردن زندگی یک قهرمان جذاب تر است یا یک فیلم داستانی سینمایی، گفت: فکر می کنم فیلم مستند خیلی جذاب تر است، چراکه از ابتدای کارش تا سختی هایی که قهرمان کشیده و رسیدن به موفقیت هایش را به صورت تصویری و واقعی نمایش می دهد. البته فیلم داستانی هم خوب است اما فیلم مستند زنده تر است.

پژمان جمشیدی یک «استعداد» است

این ورزشکار که در سریال مختارنامه به کارگردانی داوود میرباقری هم حضور کوتاه اما به یاد ماندنی داشت و در نقش یحیى بن زمزم با فریبرز عربنیا در نقش مختار مبارزه کرد، در پاسخ به اینکه چطور می توان از توان و قابلیت های یک ورزشکار در سینما بهره گرفت، بیان کرد: یکسری از ورزشکاران ما هستند که استثنایی و با استعداد هستند، مثل پژمان جمشیدی که هم در فوتبال موفق بود و در سینما موفق‌تر.

حدادی در پایان با بیان اینکه آخرین فیلمی که در سینما دیده، «شنای پروانه» بوده، مدیوم تصویر در سینما و تلویزیون بیشترین تاثیر را روی بچه های نسل امروز دارد که اتفاقاً کمترین تحرک را دارند و فکر می کنم استفاده از قابلیت ورزشی و تحرک ورزشکاران و بازیگران در سینما می تواند تاثیرات خوبی بر آینده این نسل جوان داشته باشد.

حامد حدادی در محتارنامه

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`