موج
کدخبر : ۳۹۶۵۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396568

حجت الاسلام قمی در پاسخ به خبرگزاری موج:

حجت الاسلام قمی در مورد لزوم شفاف سازی انواع حمایت های سازمان تبلیغات از فعالیت های مردمی از راه اندازی سامانه ای به این منظور خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد قمی  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در اولین نشست خبری خود پس از سه سال که از انتصابش به ریاست این سازمان می گذرد در پاسخ به خبرنگار موج در مورد لزوم شفافیت نحوه تخصیص هر نوع حمایت این سازمان از فعالیت های مردمی گفت: من این مطلب و خواسته را کاملا درست می دانم و سامانه حمایت از فعالیت های مردمی راه اندازی شود.

وی افزود: واقعیت این است که در کل حمایت هایی نبوده یا آنقدر اندک بوده که خیلی قابل ذکر نبوده اما به هرحال زیر ساخت های سامانه حمایت از فعالیت های فرهنگ بنیان را به صورت شفاف و شیشه ای فراهم کرده ایم که به زودی از آن رو نمایی می شود و به این سمت هم حرکت خواهیم کرد.

پژوهش پشتیبان هنر و ارتباطات را جدی خواهیم گرفت

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری موج مبنی بر اینکه تلاش این سازمان که متولی تبلیغات اسلامی است در زمینه تولید ادبیات اندیشگی اختصاصی خود در حوزه ارتباطات و هنر چه بوده گفت: در مورد تعاریف و ورود به حوزه جدی و رسمی ادبیات آکادمیک  و کلاسیک علم ارتباطات به نظر ما اینجا اتفاقاتی افتاده است اگرچه ممکن است اهل علم و دقت آنها را نقادی کنند و بگویند که نمره ای بالا یا پایین می گیرد.

نشست خبری رییس سازمان تبلیغات اسلامی

وی تصریح کرد: هم در دانشکده باقرالعلوم که در سازمان تبلیغات قم مستقر است و هم پژوهشکده فرهنگ و هنر که در حوزه هنری مستقر است آثاری فراهم آمده چه به صورت مقالات علمی- ترویجی و یا علمی-پژوهشی و چه به صورت کتاب های متعدد و حتی نشست هایی که در این دو جا برگزار شده و همه آنها قابل عرضه است.

حجت الاسلام قمی تاکید کرد: حتما این موضوع مهم است و ما ان‌شاءالله پژوهش پشتیبان هنر و ارتباطات، رسانه و تبلیغ را جدی خواهیم گرفت.

جمع های وحدت حوزه و دانشگاه در عرصه سینما را راه اندازی خواهیم کرد

رئیس سازمان تبلیغات در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری موج در مورد برگزاری نشست های تفاهم و هم اندیشی بین حوزویان و اهالی سینما به عنوان یک رسانه معاصر و موثر هم گفت: من در این مدت بیش از پانزده جلسه با اهالی سینما داشتم که در این میان کارگردانان خوب، مربی و آموزش دهنده، منتقد یا تهیه کننده هم حضور داشته اند اما جای این نوع مباحث در حوزه هنری است.

حجت‌الاسلام محمد قمی در پایان تاکید کرد: نام حوزه بر این نهاد گذاشته شده چرا که قرار بوده پیوند اندیشه دینی با هنر در اینجا رخ دهد. ما در این زمینه عقب هستیم اگرچه که بسیار ضرورت دارد و ما هم این کار را جدی گرفته ایم و در سبدمان هست. بر همین اساس درصددیم تا جمع هایی را تحت عنوان وحدت حوزه و دانشگاه تشکیل دهیم که طلبه های سینما، فیلمنامه و رمان فهم و آشنا با تصویر و رسانه را با اهل هنر و سینما گرد هم آوریم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها