موج
کدخبر : ۳۹۴۸۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394894

جهانگیر الماسی:

جهانگیر الماسی بازیگر درباره چالش‌های فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر در شبکه‌های مجازی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری موج، جهانگیر الماسی هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون کشور با اشاره به کم توجهی به تولید محتوای فرهنگی مناسب و عدم جریان سازی در مقابل حملات دشمن در فضای مجازی اظهار داشت: من در طی ۴۰ سال فعالیت هنری و فرهنگی متوجه شدم که ما بر خلاف نیرو‌های جبهه مخالف کمتر از ابزار‌ها استفاده می‌کنیم در حالی که فعالیت در جبهه حق باید دقیق و با توجه به اهداف و مقاصد متعالی ما باشد.

این هنرمند پیشکسوت و با سابقه عرصه سینما و تئاتر گفت: بهترین برنامه برای حرکت در مسیر حق سیره پیامبر (ص)، امام علی (ع)، امام حسین (ع) و همه ائمه معصومین علیهم السلام است. پیشوایان ما همواره به لوازم فعالیت‌های اجتماعی و شیوه‌های مقابله با جبهه مقابل توجه داشتند، اما متاسفانه گاهی در فعالیت هایمان فقط خودمان را در نظر می گیریم، در حالی که باید تأمل کنیم در اینکه بدانیم مخاطبمان کیست و چطور فکر می‌کند؟

عضو پیوسته فرهنگستان هنر ایران گفت: تمام تلاش شبکه‌ها و رسانه‌های فارسی زبان مقیم خارج این است که مردم ما را به جان هم بیندازند.  دشمنان ما، چون تمام هدفشان زر و سرمایه است، مسیرشان هم مشخص است. ما اگر مثل آن‌ها نیستیم و هدفمان غیر از اهداف دشمن و غیر از زر و سیم  است، باید به نحوی زندگی کنیم که اگر جوانی من الماسی را دید پیش خودش بگوید که فلانی طبق قواعد و ضوابطی که به آن معتقد بود زندگی کرد و الان در نقطه مطلوبی ایستاده است.

کارگردان فیلم سینمایی رنج و سرمستی افزود: امروز فضای مجازی در درون کشور ما متولی ندارد. زنان در فضای مجازی طوری نشان می‌دهند که گویی جز امتیازات ظاهری چیز درخور اعتنایی ندارند. خدا را شکر هر روز بیشتر ثابت می‌شود که زنان مومن و مسلمان سرزمین ما چه خصوصیات برجسته‌ای در حوزه دانش ، آگاهی ، معرفت و مدیریت دارند؛ اما این‌ها را در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی نمی‌بینیم و آن هم به این خاطر  است که راه بازتاب دادن تصویر درست از زنان ایرانی را بلد نیستیم.

الماسی در ادامه تاکید کرد: ۲۰ سال پیش در رابطه با تئوری مقابله صحبت کردم. آن زمان می توانستیم با کمک جریان‌های دانشجویی ریشه فاسد فرهنگی را سوزاند، چرا که ریشه این فساد به تعبیری عمودی و سرراست بود. اما امروز دیگر این ریشه نه عمودی بلکه افشان است و نمی‌توان به سادگی آن را از بین برد و سوزاند. امروز ابعاد مختلف چالش‌های فرهنگی درهم تنیده و در پیوند باهم هستند. نمی‌توان روی یک موضوع به تنهایی تمرکز کرد و فساد را از بین برد؛ مثلاً در حوزه زنان نمی‌شود فقط با تمرکز روی حجاب مسائل را رفع و رجوع کرد، بلکه باید به دنبال  بدحجابی و بی حجابی بود.

ستاره دهه ۶۰ و ۷۰ سینما و تلویزیون کشور با اشاره به برنامه‌ای با عنوان مافیا که از یکی از شبکه‌ها پخش می‌شود، اظهار داشت: متاسفانه کسی نیست که بگوید بازی مافیا چه دردی از جوان ما درمان می‌کند؟ با این برنامه دارند به شکل و ظواهر و چهره و قیافه اصالت می‌بخشند. آیا این مافیا برای امروز و دیروز است؟ نه، از ده‌ها سال پیش و از پشت صحنه تئاتر آغاز شده است. برخی بازیگران تئاتر بعد از اتمام کار سر صحنه می‌ماندند و ساعت‌ها مافیا بازی می‌کردند. بازی‌ که همه اش کلاهبرداری ، دروغ ، کلک و نیرنگ است. همه این‌ها به مرور وارد عرصه‌های اجتماعی و سیاسی ما شده و نتیجه اش این می‌شود که اهل سیاست ما به مردم دروغ می‌گویند و آن‌ها را فریب می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها