موج
کدخبر : ۳۹۴۶۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394683

توسط نشر نیماژ؛

کتاب «گزارش گمان‌شکن» نوشته علی شمس توسط نشر نیماژ در نوبت چاپ اول منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری موج، کتاب «گزارش گمان‌شکن» اثر علی شمس به همت نشر نیماژ در نوبت چاپ اول منتشر و روانه بازار کتاب شد.

در بخشی از پشت جلد این کتاب آمده است:

«با توجه به مرده بودن بازیگر نقش مکمل و در صورت سرتق‌بازی و دبه کردن سایر بازیگران، علی شمس به عنوان صاحبِ سمجِ اثر باید به شهر خوی رفته و سنگ را از روی قبر کنار زده و به اعجاز قلم فؤاد ثریا این بازیگرِ قدرندیده‌ی به عافیت نرسیده‌ی داغ موفقیت به دل مانده را از گور بیرون بکشد و برای بازی در این نقش راضی کند. استخوان‌هاش احتمالاً به خوابیدن روی شانه خو گرفته باشند ولی کار چندان هم سخت نیست. علی شمس می‌تواند اسکلت فؤاد ثریا را به تربت شمس تبریزی که سه کیلومتر آن ورتر از قبر وی واقع شده قسم سفت و سخت بدهد و با دستمزدی چشمگیر ولی معنوی او را برای بازی در این نقش راضی کند.»

علی شمس

علی شمس نویسنده، مترجم، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر در سال‌های اخیر با اجرای نمایش‌های «مخاطب خاص»، «قلعه‌ی انسانات»، «داستان‌های میان رودان»، «شب دشنه‌های بلند» و «وقتی خروش  غلط می‌خواند» زبان و شیوه‌ خاص خودش را بیان تئاتری به نمایش گذاشته است.

از آثار علی شمس که توسط نشر نیماژ منتشر شده است، می‌توان به نمایشنامه‌ تالیفی «وقتی خروس غلط می‌خواند/ دقیقاً مثل سبزوار بعد از عبور چنگیز»، ترجمه‌ نمایشنامه‌های «آزادی تازه و دو نمایشنامه‌ی دیگر» نوشته‌ استانیسلاو ویتکیه‌ویچ و «انقلاب در آمریکای جنوبی» نوشته‌ آگوستو بوال و همچنین کتاب تئوریک «هنر رازآلود بازیگر» نوشته ائوجینیو باربا و نیکولا ساوارزه اشاره کرد که کتاب اخیر را به همراه هدا عربشاهی ترجمه کرده است.

این هنرمند و نویسنده تابستان سال گذشته از به اتمام رسیدن نگارش این رمان خبر داده بود.

«گزارش گمان‌شکن» که اثری داستانی است، در قطع رقعی و جلد شومیز و در 162 صفحه با قیمت 39 هزار تومان به فروش می‌رسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها